Gimnazjum SOS Krotoszyn oraz Krotoszyńska Akademia SOS organizatorem finałów wojewódzkich IMS oraz Gimnazjady

Gimnazjum SOS Krotoszyn oraz Krotoszyńska Akademia SOS organizatorem finałów wojewódzkich dla chłopców szkół podstawowych i gimnazjów

W dniu 7 kwietnia odbył się w Krotoszynie finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców szkół podstawowych a w kolejnych dniach 8 i 9 kwietnia odbył się finał Gimnazjady w piłce siatkowej chłopców. W obu turniejach organizatorem były Gimnazjum nr 3 SOS Krotoszyn oraz Krotoszyńska Akademia SOS, a główne role odgrywały zespoły krotoszyńskie.

W każdym z finałów wzięło udział osiem najlepszych zespołów wyłonionych wcześniej z etapów powiatowych i rejonowych. Turniej dla gimnazjalistów ze względu na większą w tym wieku intensywność gry miał formułę dwudniową.

Walka toczyła się nie tylko o medale mistrzostw Wielkopolski, ale także o awans do krajowego finału.

Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup, gdzie systemem „każdy z każdym” wyłoniono zespoły, które w następnym etapie turnieju trafiały do półfinału w którym metodą „na krzyż” walczyły o awans do finału.

W finałach szkół podstawowych w obu grupach zaznaczyła się dominacja zespołów krotoszyńskich, zarówno SP 8 Krotoszyn jak i SP 7 Krotoszyn z dużą przewagą wygrały swoje grupy awansując do półfinału.

W pierwszym półfinale reprezentanci SP 8 Krotoszyn nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem rówieśników z Poznania wygrywając 2:0 (25:18, 25:11). W drugim półfinale SP 7 Krotoszyn po niezwykle zaciętym spotkaniu uległa SP Kwilcz 1:2 (16:25, 25:12, 10:15).

W meczu o III miejsce Szkoła Podstawowa nr 7 pokonała Szkołę Podstawową nr 15 z Poznania 2:0 (25:21, 25:23). Chłopcy z „Siódemki” zostali tym samym brązowymi medalistami Mistrzostw Wielkopolski.

W wielkim finale zmierzyły się ze sobą zespoły SP 8 Krotoszyn oraz SP Kwilcz. Podobnie jak w meczu grupowym, „Ósemka” wyszła z tej potyczki zwycięsko pokonując rywali 2:0 (25:19, 25:11), tym zdobywając tytuł mistrzów Wielkopolski.

Dzień później na tych samych obiektach rywalizowali gimnazjaliści, tutaj również prym wiedli gospodarze, którzy w półfinale bez problemu pokonali rówieśników z Poznania 2:0 (25:17, 25:14), w drugim półfinale równie łatwo Września pokonała gimnazjalistów z Kalisza 2:0 (25:21,25:11)

W spotkaniu o trzecie miejsce po zaciętym meczu Gimnazjum nr 5 zwyciężyło z Gimnazjum nr 10 Kalisz 2:0 (25:20,25:23), w meczu finałowym zdecydowanie przeważają gospodarze wygrywając pewnie 2:0 ( 25:14,25:18) zdobywając tym samym tytuł mistrzów wielkopolskiej Gimnazjady.

Organizacja finałów była doskonałą okazją popularyzacji siatkówki na terenie powiatu krotoszyńskiego oraz promocji Krotoszyńskiej Akademii SOS oraz Gimnazjum SOS Krotoszyn.

Klasyfikacja końcowa Finału Mistrzostw Wielkopolski Igrzysk Młodzieży Szkolnej- Krotoszyn 7.04.2016: