WARSZTATY Z MARCINEM PRUSEM - AMBASADOREM SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć


Od wielu lat warsztaty z Marcinem Prusem, Ambasadorem SOS cieszą się niesłabnącą popularnością. Blisko sto spotkań rocznie – to wynik wspólnych wysiłków PZPS, pracowników biura SOS, szkół biorących udział w Projekcie, nauczycieli oraz Marcina Prusa.

Spotkania o których mowa zapoczątkował Waldemar Wspaniały. On bowiem zaprosił do współpracy przy SOS-ach 97-krotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej. Współpraca trwa już 7 lat, a ilość spotkań sięga grubo ponad pół tysiąca.

To efekt zaangażowania się wszystkich kochających sport, siatkówkę oraz rozwój osobisty. Spotkania okraszone dużą dawką wiedzy, merytoryki oraz humoru pozostają w pamięci ich uczestników na długo. Wspólnym mianownikiem jest wciąż i niezmiennie – chęć stawania się coraz lepszym siatkarzem lub siatkarką.

Dziesiątki tysięcy przemierzonych kilometrów, setki godzin spędzonych w halach sportowych, które jednocześnie stają się salami wykładowymi, to tylko skromna część liczb o których warto wspomnieć.

Spotkania, w których poruszane są tematy nie tylko związane z siatkówką, ale także z treningiem mentalnym, psychologią sportu oraz nowoczesnym nurtem pedagogicznym pozwalają uczniom poszerzać horyzonty, inaczej spoglądać na otaczającą ich rzeczywistość. Podczas warsztatów nie brakuje rozmów na tematy trudne, tj. problemów z odnalezieniem się w trudnym wieku wczesnej i późnej adolescencji, zagrożeń związanych z uzależnieniami, funkcjonowaniem w (post)pandemicznym świecie.

Program profilaktyki uniwersalnej z zakresu zapobiegania przejawom niedostosowania społecznego dzieci i młodzieży - przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu, narkotyków, dopalaczy oraz zapobiegania agresji rówieśniczej świetnie się sprawdza szczególnie w dzisiejszych czasach.

Oczywiście nie można podczas takiego spotkania pominąć tematów czysto siatkarskich, sytuacji boiskowych, klimatu szatni, stresu przedmeczowego czy właściwego nastawienia emocjonalnego do turniejów czy zawodów.

Nie inaczej było i w tym roku. Ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych docierał ze szkoleniami do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych na terenie całego kraju. Był m.in. w Oleśnie, Kluczborku, Grudziądzu, Szczecinie, na Kampach SOS w Policach, Pilicy, Porębie, Starogardzie Gdańskim, Lęborku, Dąbrowie Górniczej, Gryficach czy wielu innych miastach, w których znajduje się Szkoła SOS lub jednostka zeń współpracująca.

Marcin Prus jest 97-krotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej, pedagogiem, psychologiem sportu, trenerem mentalnym oraz osobą kochającą swoją pracę. Jest także wielkim przyjacielem dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Jeśli chcielibyście zaprosić Ambasadora Siatkarskich Ośrodków Szkolnych do siebie do szkoły napiszcie maila na: mprus@pzps.pl

Do zobaczenia!

Ważne: Podczas spotkań obowiązuje zachowanie norm sanitarnych zgodnych z aktualnie obowiązującymi przepisami.

fot. GP24.pl/ źródła własne


 

 

 

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice