SPOTKANIA Z TRENINGIEM MENTALNYM Z SSP1 WE WRZEŚNI

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W ramach projektu realizowanego w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 we Wrześni w sali Wrzesińskiego Ośrodka Kultury odbyła się „Lekcja z Mistrzem”. Gościem specjalnym był 97-krotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, MVP Mistrzostw Świata Juniorów z Bahrajnu, pedagog i  psycholog sportu, Ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, pan Marcin Prus. 

Istotą projektu jest pobudzenie kreatywności uczestników i pokazanie im drzemiących w nich możliwości. Poprzez warsztaty chcemy zachęcić młodych ludzi do zdrowego stylu życia, zaszczepiając w nich pasje sportowe. „Lekcja z Mistrzem” ma na celu przywrócenie prawidłowych postaw społecznych, zasad moralnych i właściwych relacji międzyludzkich. Podczas spotkania pan Marcin przekonywał uczniów, iż marzenia są po to, aby je spełniać, a cele po to, by do nich dążyć. 

Przestrzegał przed zagrożeniami wirtualnego świata, a na przykładzie swojego sportowego doświadczenia namawiał uczestników do planowania przyszłości już na etapie życia szkolnego. Trening mentalny przeprowadzony przez byłego reprezentanta spotkał się z dużą aprobatą dzieci i młodzieży, którzy chętnie brali udział w ćwiczeniach, odgrywali scenki i zadawali pytania, a tuż po ich zakończeniu dziękowali Mistrzowi za przekaz, jaki otrzymali. 

Była to doskonała okazja, by popracować na sferą mentalną, która jest niezwykle ważna zarówno w sporcie jak i w życiu codziennym, zwłaszcza w tym trudnym okresie jakim się znajdujemy.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, przedstawiciele dyrekcji i nauczycieli  SSP1 we Wrześni.

Siatkarskim Ośrodkom Szkolnym dziękujemy za możliwość zorganizowania spotkania, a Marcinowi dziękujemy za cenne wskazówki i absolutnie nie mówimy żegnaj lecz... do zobaczenia!

Trenerka: Ilona Zielińska-Czubek


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice