SPOTKANIA Z MARCINEM PRUSEM SP NR 6 IM. JANA PAWŁA II W KRAŚNIKU

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Jeśli ktoś, kto spodziewał się, że spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 6 z byłym reprezentantem Polski w siatkówce Marcinem Prusem, będzie kolejnym z cyklu "gwiazda na prowincji", ten mocno się pomylił. 

Było bowiem sporo o życiu, pozytywnym myśleniu i... języku polskim. Do Kraśnika, do Szkoły Podstawowej Nr 6 przyjechał jako Ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. 

Podczas kraśnickiego spotkania byłego reprezentanta wspomagał jeden z trenerów SOS i nauczyciel w SP 6 Michał Wojcieszkiewicz. Urząd Miasta reprezentował Michał Zimowski, kierownik Referatu Spraw Społecznych i Partycypacji Społecznej.

"Temat siatkówki wkomponowałem w to spotkanie w taki sposób, by jednocześnie stało się spotkaniem motywacyjno-wychowawczym. Wraz z Siatkarskimi Ośrodkami Szkolnymi będziemy chcieli przekazywać podczas niego dużo treści związanych m.in. z nauką, podejściem do życia, szacunkiem do drugiego człowieka. Siatkówka jest piękną dyscypliną sportu. Chcemy przekazać naszym podopiecznym wszystko, co w tej dyscyplinie jest najważniejsze. Od 6 lat jeżdżę po Polsce i staram się nakłaniać młodych ludzi by uprawiali sport a w szczególności siatkówkę, w której jesteśmy  trzykrotnymi mistrzami świata" - mówił o spotkaniu Marcin Prus. 

Obydwa spotkania obejrzało łącznie około 500 uczniów, to wspaniała lekcja wychowawcza okraszona dobrym humorem, ale w profesjonalny sposób poruszająca codzienne problemy - dziękujemy Panie Marcinie!DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice