Sosnowiec - Sport moim wyborem! 32 szkoły w 16 dni. Kampania przeciw dopalaczom.

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Program docelowo obejmował 5.441 dzieci i młodzieży z 32 placówek oświatowych znajdujących się na terenie Miasta Sosnowca. Zajęcia teoretyczne i warsztaty sportowe przeprowadzone były w aulach i salach sportowych odpowiednich szkół. 

Lista Szkół objętych programem od 27 października 2015 roku do 12 listopada 2015 roku:
1. Gimnazjum nr 1
2. Gimnazjum nr 2
3.     Szkoła Podstawowa nr 13
4. Gimnazjum nr 7
5. Gimnazjum nr 9
6. Gimnazjum nr 26
7. Gimnazjum nr 11
8. Gimnazjum nr 17
9. Gimnazjum nr 12
10.  Szkoła Podstawowa nr 3
11.  Gimnazjum nr 21 
12.  Szkoła Podstawowa nr 30
13. Gimnazjum nr 13
14. Gimnazjum nr 14
15. Gimnazjum nr 15
16. Gimnazjum nr 16
17. Gimnazjum nr 18
18. Gimnazjum nr 19
19. Szkoła Podstawowa nr 12
20. Gimnazjum nr 6
21. Szkoła Podstawowa nr 46
22. Gimnazjum nr 3 
23.  Szkoła Podstawowa nr 36    
24. Gimnazjum nr 4
25. Gimnazjum nr 5
26. Szkoła Podstawowa nr 32
27. Gimnazjum nr 27
28. Gimnazjum nr 8
29. Szkoła Podstawowa nr 38
30.  Szkoła Podstawowa nr 17 
31.  Gimnazjum 24
32.  Gimnazjum 25.

Wizyta w każdej szkole poprzedzona była ustnym wywiadem środowiskowym, uwzględniającym rozmowę o problematyce, pozyskiwane były także informacje na temat problemów dzieci i młodzieży wizytowanej szkoły.

Każdorazowo staraliśmy się otrzymać niezbędne informacje do odpowiedniego prowadzenia zajęć. Staraliśmy się zrozumieć świadomość dorastającej młodzieży na temat dopalaczy, narkotyków, alkoholu i wszelakich dostępnych używek, z którymi dzieci i młodzież mogliby mieć styczność.

Celem zajęć było ukazanie za pomocą przykładów „z życia” problemów innych osób, które miały styczność ze środkami psychoaktywnymi. Wraz z przedstawicielami Policji Miejskiej w Sosnowcu staraliśmy się wywrzeć odpowiednie wrażenie na młodych słuchaczach, by informacje o szkodliwości zażywania środków psychoaktywnych, które zniszczyły i wciąż niszczą zdrowie i życie wielu istnień ludzkich pozostały w ich głowach. Za pomocą róznych środków pokazywaliśmy drogę do osiągnięcia sukcesu w życiu. 


PODSUMOWANIE:

Jestem przekonany, że projekt pt.: „Sport moim wyborem” odniósł pełen sukces.

Jestem pewny, że wielu z tych młodych ludzi zrozumiało, z jak wielkim problemem społecznym mają do czynienia. W znaczący i widoczny sposób nastąpiło wzbogacenie świadomości istoty problemu. Dzieciom i ich wychowawcom potrzebne są tego typu akcje.

Czują się one dowartościowane wizytą osób, które osiągnęły w życiu sukces, nie używając do ich realizacji środków chemicznych oraz substancji psychoaktywnych. Czas spędzony w szkołach również dla mnie był bardzo cennym doświadczeniem. Miałem okazję poznać wielu ludzi z ogromnym bagażem życiowym, przyjrzeć się bliżej środowisku ludzi w nich żyjących. Nigdy nie zapomnę tego projektu. Dziękuję.


PODZIĘKOWANIA:

Chciałbym serdecznie podziękować Arkadiuszowi Chęcińskiemu - Prezydentowi Miasta Sosnowca za powierzone mi zaufanie. Zbigniewowi Byszewskiemu - Naczelnikowi Wydziału Oświaty za realizację i wkład własny w tym projekcie. Tomaszowi Pawłowskiemu - koordynatorowi działań kampanii i Dyrektorowi SOS 24 w Sosnowcu za pomoc w każdej potrzebie. Dziękuję również Lorenie Sipiorze - osobie współtworzącej relację fotograficzną. 


Ze swojej strony chciałbym złożyć osobiste podziękowania dla Pawła Papke - Prezesa PZPS, Waldemara Wspaniałego - Szefa SOS oraz całego sztabu SOS - za umożliwienie realizacji tego projektu.


Najlepszym podziękowaniem dla mnie są słowa młodych ludzi, którzy mieli okazję brać udział w tym jakże ważnym wydarzeniu.DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice