Ambasador S.O.S. Marcin Prus w ZSOMS Ostrowiec Św.

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

 W ramach „Spotkań z wybitnymi postaciami świata sportu” naszą szkołę odwiedził Marcin Prus,  reprezentant Polski w siatkówce,  ambasador Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Marcin Prus opowiadał nie tylko sukcesach i porażkach w siatkówce, ale również o promocji zdrowego stylu życia, o profilaktyce przeciw dopalaczom, narkotykom i innym nałogom dzisiejszych czasów. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak ważna jest wiara we własne możliwości, motywacja oraz zaangażowanie. Marcin Prus zachęcał do nauki i pracy nad sobą. 

Nasz gość przekonywał, że tak naprawdę wszystko w naszym życiu jest możliwe i każdy może coś osiągnąć, potrzebne jest jednak konsekwentne dążenie do celu i samodyscyplina. Dużo mówił też o szacunku dla innych, zwłaszcza dla starszych, ale też dla samych siebie. 

Była to doskonała lekcja wychowawcza. Paulina Szczepańska z klasy III a LOMS miała okazję przymierzyć reprezentacyjną koszulkę oraz założyć na szyję złoty medal juniorskich mistrzostw świata. 

Kiedy Marcin Prus usłyszał, że Monika Sadkowska z II a LOMS obchodzi urodziny, podarował jej swoją książkę „Wszystkie barwy siatkówki”, którą opatrzył specjalną dedykacją. Wreszcie przyszedł czas na sesję zdjęciową z naszym gościem, która nie miała końca :)

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice