Akademie SOS z Marcinem Prusem - słowo wstępne.

Platforma mlodziezowasiatkowka.pl zyskała nową pozycję: 

Akademie siatkarskie z Marcinem Prusem. 

Tu znajdziecie nowinki z moich podróży po Polsce, kalendarz, zdjęcia i wywiady z odbytych już spotkań oraz materiały, które są tworzone wraz z powstawaniem nowych Akademii i popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży. Zapraszam serdecznie do udostępniania materiałów . W dobie cyfryzacji wszystkiego – my również wykorzystajmy dźwignię Internetu, jako motoru napędowego do działań promujących siatkówkę.


Siatkarskie Ośrodki Szkolne działają pełną parą. Powstają także Akademie, które docelowo mają być zapleczem, z którego wyłonią się przyszli reprezentanci biało-czerwonych barw.

Zostałem ich Ambasadorem. Na skalę całej Polski. To brzmi dumnie. Naprawdę. Powierzona mi funkcja zobowiązuje. Zobowiązuje - tak się akurat składa – do wszystkiego.

Cele, które wyznaczyliśmy sobie jako PZPS są bardzo ambitne, jednak możliwe do zrealizowania. Zależy nam wszystkim na tym, by nasza ukochana dyscyplina sportu stała się najpopularniejszą w kraju.

Działania podjęte w tym kierunku pokazują, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu. A, że sukces ma wielu ojców – każdy musi dołożyć przysłowiową cegiełkę do zbudowania solidnego i trwałego wizerunku Polskiej Siatkówki oraz Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i ich Akademii.

Bez Waszej pomocy ten cel będzie bardzo trudno zrealizować…

Każdy z nas musi przyłożyć się do swoich działań w stu procentach. Nie można robić czegoś „na pół gwizdka”, ponieważ odbije się ro rykoszetem w każdego z nas. Nie może być niedociągnięć, gdyż to właśnie one będą rzutowały na efektywności naszych wspólnych wysiłków.

Wierzę w nasz wspólny sukces. Jestem przekonany, że ta misja już wkrótce przyniesie nadspodziewane efekty. Pomyślcie tylko… Tysiące dzieci uprawiające sport, tysiące podopiecznych, którzy już dziś zdają sobie sprawę z tego, że stanowią wartość, w którą ktoś inwestuje. Najmłodsi to czują i Wy zapewne również.

Mam pomagać. Przemierzam tysiące kilometrów miesięcznie, jeżdżąc po całej Polsce. Nie szczędzę czasu na podróże. Dopasowuję się do przeróżnych sytuacji, które zastaję w różnych środowiskach. Kreuję wyobrażenia, daję nadzieję w sukces i pokazuję, że warto. Dokładnie tak jak Wy.

Niestety grać już nie mogę, choć oddałbym wszystko, by móc ponownie założyć koszulkę w barwach narodowych. Moim zadaniem jest otwierać przed Wami serce i opowiadać o wielkiej siatkówce. O tej, którą już niebawem Wasi zawodnicy i zawodniczki będą tworzyć.

Przekonywać, że warto, pomimo różnych życiowych sytuacji.

                                                                               „Sport, który staje się pasją zakorzenia się w sercu na całe życie…”


                                                                                                                  Ze sportowym pozdrowieniem,

                                                                                                           Marcin Prus                                             

                                                                  Ambasador Akademii SOS

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice