Archiwum publikacji


 • Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha

  Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha

  W 2012 roku rozpoczęliśmy, wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, pilotażowy program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. W 128 szkołach, ponad 3 tysiące młodych adeptów siatkówki będzie miało okazję rozwijać swoje umiejętności według specjalistycznego programu, pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Bez wątpienia, to nowa jakość w polskim systemie szkolenia.  więcej »

 • Doug Beal - Współpraca przede wszystkim

  Doug Beal - Współpraca przede wszystkim

  Dzisiaj, w meczach rozgrywanych na najwyższych szczeblach, zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, różnice między drużynami z czołówki są minimalne, jak nigdy przedtem. Jak nigdy dotąd ważne jest również, by zawodnicy możliwie często grali na maksimum swoich możliwości – o przygotowaniu siatkarzy do turniejów, o roli pieniędzy w siatkówce i o wielu innych aspektach związanych z tą dyscypliną sportu opowiada legenda światowej siatkówki, były zawodnik i trener, członek Galerii Sław – Doug Beal. więcej »

 • Dieta

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Dieta

  Dieta warunkuje formę zawodnika, a żywność spożywana w czasie treningu i zawodów ma wpływ na wyniki. Warto wiedzieć, jak powinna wyglądać dieta sportowca.  więcej »

 • Minisiatkówka - gry i zabawy

  Minisiatkówka - gry i zabawy

  Gra w piłkę siatkową jest jedną z najpopularniejszych gier rekreacyjnych i sportowych. Minisiatkówka przeznaczona dla najmłodszych zawodników jest świetną zabawą uczącą zasad gry i prawdziwej rywalizacji. Zobacz, jak można się bawić w minisiatkówce! więcej »

 • Prezes PZPS Mirosław Przedpełski

  Prezes PZPS Mirosław Przedpełski

  Mam niezwykłą przyjemność przywitać Państwa na portalu www.mlodziezowasiatkowka.pl, który jest kolejnym ważnym etapem budowania przyszłości polskiej siatkówki.  Młodzieżowa Akademia Siatkówki  jest skierowana nie tylko do trenerów, instruktorów czy nauczycieli WF, ale także do dzieci i młodzieży. więcej »

 • Sprawność motoryczna

  19.11.2012
  Sprawność motoryczna

  Obok nauczania i wstępnej fazy doskonalenia techniczno-taktycznego ogólny rozwój motoryczny jest głównym celem szkolenia podstawowego. Sprawność ogólna jest podwaliną, na której można budować później ogólną i specjalną motoryczność. Szczególnie dzieci i młodzież są predysponowane do wszelkich gier i zabaw oraz sportów uzupełniających, co daje im zdobycie dużej ilości nawyków ruchowych. Nie wolno więc tych lat zaprzepaścić ... więcej »

 • Zeszyt metodyczno-szkoleniowy dla klas 4-6

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Zeszyt metodyczno-szkoleniowy dla klas 4-6

  Proponujemy gotowe konspekty treningowe do wykorzystania w pracy, lecz jednocześnie zakładamy, że materiał ten może też pełnić rolę przewodnika, w którym każdy znajdzie najistotniejsze informacje i treści ułatwiające prowadzenie lekcji wychowania fizycznego o tematyce piłki siatkowej. więcej »

 • Jak odżywiać młodego sportowca?

  09.11.2012
  Jak odżywiać młodego sportowca?

  Prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na dobry stan zdrowia naszych dzieci, na ich zdolność uczenia się, aktywność ruchową, psychiczną, a nawet zachowanie. więcej »

 • Piłka siatkowa na orlikach

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Piłka siatkowa na orlikach

  Publikacja przeznaczona jest dla nauczycieli, instruktorów oraz trenerów siatkówki do prowadzenia zajęć z piłki siatkowej na obiektach otwartych typu „Orlik”. więcej »

 • Założenia programowe szkolenia indywidualnego w SOS

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Założenia programowe szkolenia indywidualnego w SOS

  Trzeba pamiętać, że w ramach tej samej grupy zdarzają się uczniowie o różnych predyspozycjach i umiejętnościach, którzy wymagają zróżnicowanego podejścia. więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice