Spotkanie ze statystykiem Cerrad Czarnych Radom i reprezentacji Polski

Uczniowie siatkarskich klas mieli okazję zapoznać się z pracą statystyka w profesjonalnym klubie siatkarskim oraz kadrze narodowej. Krzysztof Michalski opowiadał o swoich codziennych obowiązkach, zwracał uwagę na potrzebę monitorowania zajęć zarówno treningowych oraz meczów.

Opowiadał o swojej pracy w roli statystyka podczas wrześniowych mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn, które odbyły się w Polsce.

Młodzież miała okazję zadawać pytania, dotyczące pracy w kadrze oraz radomskim klubie.

Wizyta Krzysztofa Michalskiego w VLO nie była przypadkowa. Wszak statystyk jest absolwentem tej placówki, wychowankiem Czarnych Radom. W swojej karierze zawodniczej zdobywał m.in. złote medale mistrzostw Polski. Dyrekcja VLO oraz pracujący w tej szkole trenerzy uhonorowali Michalskiego tytułem "Wybitnego Absolwenta V LO".

- Cieszę się, że zostałem zaproszony do mojej szkoły. Jestem podwójnie zadowolony, bo nie tylko mogłem odwiedzić moich nauczycieli i trenerów, ale też opowiedzieć o pracy w siatkarskiej reprezentacji i klubie - powiedział Krzysztof Michalski.

Z kolei trener Andrzej Sitkowski dodał: Cieszę się, że mój wychowanek Krzysztof Michalski po skończeniu kariery zawodniczej, ukończył studia informatyczne i znakomicie odnalazł się w nowej pracy. Cieszy też, że został przy siatkówce - oznajmił szkoleniowiec i wychowawca zawodnika.
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice