SOS. Biecz na turnieju w Andrychowie

• Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

11 kwietnia 2014 roku zawodnicy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z Gimnazjum Nr 1
w Bieczu uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików, w którym zdobyli srebrne medale.

W Turnieju udział wzięło 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne.
Gr. A gdzie znaleźli się siatkarze z Andrychowa, Rzeszowa, Będzina i Czechowic – Dziedzic oraz
Gr. B z drużynami z Kęt, Brzeska, Częstochowy i Biecza.

Młodzi siatkarze z Biecza pierwsze swoje dwa mecze z drużynami z Kęt i Częstochowy wygrali zdecydowanie po 2 : 0, dlatego mecz z zespołem MKS Gryf Brzesko decydował, kto zagra w finale Turnieju. Jak przystało na Mistrzów Małopolski zawodnicy z Brzeska postawili bieckiej drużynie trudne warunki. Pierwszy set to pewne zwycięstwo Biecza, drugi set lepiej rozpoczęli zawodnicy z Brzeska, którzy prowadzili już 9 : 3, jednak ambitna postawa siatkarzy Jedynki pozwoliła im doprowadzić do wyrównania i w bardzo emocjonującej końcówce wygrać seta 28 : 26, a cały mecz  2 : 0.

W finale zawodnicy z Biecza zagrali z gospodarzami Turnieju drużyną Andrychowa, niestety wyczerpujący półfinał kosztował drużynę bieckiej Jedynki sporo sił i mecz o złoto zakończył się wygraną Andrychowa.

Nagrodę dla najlepszego atakującego Turnieju otrzymał zawodnik SOS Biecz Kamil Kosiba. Wręczenia nagród, pamiątkowych medali raz pucharów dokonali Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak i Adam Kowalski – Koordynator Regionu Południowego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Drugie miejsce siatkarzy z bieckiej Jedynki jest ich kolejnym ogromnym sukcesem, należą im się duże gratulacje, gdyż zagrali bardzo dobry Turniej pokonując w grupie Finalistów Mistrzostw Polski drużynę Gryf Brzeska.