Poznańskie gimnazjum SOS. na drodze do mistrzostwa

Uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Poznaniu awansowały do ½ Mistrzostw Polski Młodziczek.  Na co dzień 13 uczennic grających w ¼ MP reprezentuje barwy klubowe Energetyka Poznań.

Udany rewanż za Finały Mistrzostw Wielkopolski wzięły siatkarki naszego klubu pokonując w finałowym meczu drużynę Piątki Turek 2:0 (17,19) o awans do półfinałów MP. Zawodniczki trenera Ciszaka przegrały z gospodarzem turnieju Libero Wałcz (SOS)  0:2 i wygrały z USA Beach Volley Lubsko 2:0.

O awansie miał zadecydować  pojedynek ze zwycięzcą drugiej grupy Piątką Turek, która w drodze do finału pokonała MKS Świdnicę 2:1 i NTSK Nysę (SOS) 2:0.Na parkiecie w Wałczu licznie zgromadzeni kibice zobaczyli zupełnie inną drużynę. Poznanianki do meczu z Turkiem przystąpiły bardzo zmotywowane.

W pierwszym secie przewaga Energetyka nie podlegała dyskusji. Siatkarkom wychodziło wszystko i kontrolowały przebieg pierwszego starcia wygrywając pewnie do 17. Drugi set to prowadzenie Piątki do stanu 19:17. W tym momencie następuje przełamanie i Energetyk doprowadza do wyrównania a później nie daje już zdobyć żadnego punktu rywalkom i pewnie wygrywa seta do 19 a cały mecz 2:0.

Wartym podkreślenia jest fakt, że aż 3 Siatkarskie Ośrodki Szkolne wystąpiły na ¼ MP z Nysy, Wałcza i Poznania.

Skład zespołu, który wywalczył awans do ½ MP Energetyka Poznań (SOS) Patrycja Nowak – kapitan zespołu, Łucja Koziorowska, Oliwia Ludwiczak, Patrycja Zastawa, Klaudia Droździk, Zuzanna Melewska, Marta Wawrzyniak, Aleksandra Pompała, Marta Solarczyk, Agata Sklepik, Katarzyna Bagrowska, Paulina Kandulska, Agnieszka Zajączek.

Za trzy tygodnie turniej półfinałowy do którego awansował Energetyk jako jedyna drużyna z Wielkopolski.

W dniu publikacji tekstu przyszła radosna wiadomość z PZPS - po losowaniu okazało się, że turniej półfinałowy zagramy 5 i 6 kwietnia u siebie  w Poznaniu.