Nakło na II miejscu w Kędzierzynie-Koźlu

• Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Kędzierzyńsko-kozielski Koziołek 2017 to turniej dla kadetów organizowany już po raz 11. Bierze udział 12 zespołów dziewcząt i 12 chłopców.

W pierwszym dniu zawodnicy z Nakła wygrali z Nysą 2:0 (25:7, 25:16), a w drugim z Bielsko-Białą również 2:0 - tym razem do 21 i 12. W ostatnim meczu grupowym Nakło pokonało Kielce 2:0 (25:21, 25:19) i z pierwszego miejsca awansowało do ćwierćfinału, w którym trafiło na grupowego rywala - Bieko-Białą. Po zaciętym meczu nakielscy siatkarze wygrali 2:1 (25:19, 24:26, 15:7).

W półfinale Nakło zagrało z zespołem reprezentującym Czechowice-Dziedzice i wygrało 2:0 do 25 i 23.

Jak się okazało w finale NTS znów trafił na rywala z grupy - zespół z Kielc. Pomimo, że w fazie grupowej Nakło było lepsze wygrywając 2:0, w finale to kielczanie zdobyli ostatni punkt. Po spokojnej wygranej w pierwszym secie meczu finałowego do 14, nic nie zapowiadało porażki. W drugim NTS prowadził 24:21, ale brak skuteczności spowodował, że przegrał seta 24:26. W tie-breaku lepiej zagrały Kielce, które wygrały 16:14 i zapisały na swoim koncie tryumf w całym turnieju.

Nakielanie oprócz srebrnych medali otrzymali też wyróżnienia indywidualne - Krzysztof Baran - najlepszy rozgrywający, Jakub Jaruzal - najlepszy przyjmujący turnieju.

NTS zagrał w składzie: Krzysztof Baran, Borys Leppert, Jakub Czerwiński, Jakub Jaruzal, Dorian Płócienniczak, Maciej Świtalski, Filip Kuczkowski, Jakub Ziółkowski, Mateusz Wałoszyński, Mikołaj Gardyza, Filip Jarczyński. Trenerem zespołu jest Artur Sierzchuła.