Inauguracja Pomorskiej Akademii S.O.S.

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć


Pomorska Akademia SOS przy XXI SLO w dniu 10.04.2015r zainaugurowała oficjalnie swoją działalność. W obecności Waldemara Wspaniałego - szefa projektu SOS, Macieja Kowalczuka - przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego, Stanisława Kwiatkowskiego - koordynatora wojewódzkiego SOS, Dyrektorów szkół założycieli: Roberta Zochniaka - ZKPiG w Chwaszczynie, Mirosławy Żołny - Gimnazjum nr 2 w Żukowie, Jarosława Karnath - dyrektora Gimnazjum nr 1 w Pruszczu Gdańskim, Mariusza Mischkowskiego - dyrektora Szkoły Podstawowej w Gnieżdżewie oraz przedstawicieli Politechniki Gdańskiej: Krzysztofa Kaszuba - dyrektora Centrum Sportu Akademickiego PG, Pawła Krawczyka - prezesa Sportowej Politechniki i grona zaproszonych gości został podpisany Akt Inauguracyjny Pomorskiej Akademii SOS. Uroczystość zapoczątkował pokaz przygotowany przez trenera, zawodniczki II i I klasy SLO SOS oraz uczennice SP 5 i SP20 z Gdańska. Zajęcia miały na celu zaprezentowanie programu szkolenia" Od Żuczka do Żaka" wprowadzającego elementy siatkówki w od początkowych lat nauczania w szkołach podstawowych.

Program oparty jest na poziomach, które trzeba opanować, żeby móc przejść do wyższego i w konsekwencji dojść do  uproszczonej gry w siatkówkę - rzucanki!

Następnie dyrektor OSS Krystyna Turnowiecka przywitała zaproszonych gości i przedstawiła cel uroczystości. Waldemar Wspaniały przedstawił założenia programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i zaprosił do udziału w programie zaproszonych gości. W czasie gdy zaproszeni Dyrektorzy i przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego podpisywali Akt Inauguracyjny, trener Grzegorz Wróbel wręczył trzem wyróżniającym się zawodniczkom z Gimnazjum nr 2 w Żukowie koszulki z logo SOS oraz nauczycielom koordynatorom z poszczególnych szkół, bluzy i koszulki polo również z emblematami Pomorskiej Akadamii SOS. 

Słodkim akcentem był tort w kształcie boiska do siatkówki przygotowany przez p Wandę Wróbel, którym poczęstowani zostali wszyscy goście i uczestniczące w zajęciach zawodniczki. Ostatnim akcentem było wspólne "rodzinne" zdjęcie.

Stanisłąw Kwiatkowski - koordynator wojewódzki, 
Grzegorz Wróbel - trener II klasy SOS

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice