Gimnazjum z Nysy walczy o mistrzostwo województwa opolskiego

W dniu 9.02.2014 w Kluczborku odbył się turniej Finałowy Mistrzostw Województwa Opolskiego Młodziczek, w którym obok murowanych faworytów z Kluczborka i Kędzierzyna Koźla wystąpił jeszcze nieopierzony zespół młodziczek NTSK – Nysa, dla którego awans do finałów był już dużym sukcesem.

Zespół nasz oparty na uczennicach SOS. Gimnazjum nr 1 w Nysie trenujących wspólnie od 1,5 roku chciał się czegoś nauczyć, ale również powalczyć z mocniejszymi.

Tak też się stało, w meczach z Jedynką Kluczbork i MMKS-em K-K mimo dzielnej postawy nasze dziewczęta zeszły pokonane (0:2,0:2).W meczu o trzecie miejsce mimo trudnego początku stanęły na wysokości zadania i pokonały po bardzo zaciętej walce drugi zespół MMKS-u 2:1 zdobywając brązowe medale pierwsze w życiu dla większości nyskich zawodniczek.

W meczu finałowym Jedynka Kluczbork( SOS) pokonała MMKS K-K (SOS.) 2:0 i zdobyła tytuł Mistrza Województwa Młodziczek. Trzy pierwsze zespoły reprezentować będą nasze województwo w ¼ Mistrzostw Polski Młodziczek.