GALA GAWEŁKI 2019


W niedzielę w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu miała miejsce VII Gala Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – Gawełki 2019. Stanowi ona podsumowanie całorocznych wysiłków społeczności szkolnych - uczniów, nauczycieli, trenerów i dyrektorów.

Laureatów wyłoniono w pięciu kategoriach, podzielonych na trzy podkategorie. SUPERGAWEŁKA 2019 otrzymał zasłużony szkoleniowiec Zbigniew Błaszczak.

- Blisko 30 tysięcy dzieci przewinęło się przez nasz projekt od chwili jego powstania - powiedział szef Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Waldemar Wspaniały. - Siatkówka jest w nim ważna, ale edukacja jest jeszcze ważniejsza. Nie wszyscy będą w przyszłości grali, ale wielu może realizować się w naszej dyscyplinie sportu w innych zawodach - statystykach, menadżerach, rehabilitantach. Projekt jest realizowany przy pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz samorządów, które odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu SOS-ów. Wszystkim, którzy nas wspierają chciałbym serdecznie podziękować. Dzisiejsza Gala jest naszym świętem. Wszystkim młodym zawodniczkom i zawodnikom życzę, żeby w przyszłości zdobyli jak najwięcej medali.

Obecny na Gali był Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Wachowiak, który w imieniu Prezesa PZPS Jacka Kasprzyka podziękował władzom Elbląga zorganizowania Gali. - Szkolenie młodzieży należy do najważniejszych zadań realizowanych przez Związek - powiedział Paweł Wachowiak- Siatkarskie Ośrodki Szkolne zajmują w tym procesie istotne miejsce. Wierzę, że na sali siedzi wielu przyszłych reprezentantów Polski. W imieniu PZPS dziękuję dyrektorom szkół i władzom samorządowym na terenie których są Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

Na Gali obecni byli przedstawiciele władz miasta i samorządu z Wiceprezydentem Elbląga Edwardem Pietrulewiczem, Przewodniczącym Rady Miasta Antonim Czyżykiem i Dyrektorem Departamentu Sportu Andrzejem Budzelewskim.

- Sport uczy dyscypliny. Wiem ze swojego doświadczenia, że ci co grali w siatkówkę byli najlepsi w nauce. Nasze miasto docenia rolę sportu i będzie go wspierać. Młodym zawodniczkom i zawodnikom życzę sukcesów i dobrego wypoczynku w czasie wakacji - powiedział Edward Pietrulewicz.

Patronem Gali jest mistrz olimpijski i świata Wiesław Gawłowski. Zgromadzeni na widowni Teatru im. Aleksandra Sewruka obejrzeli film o naszym wybitnym siatkarzu, wspaniałym człowieku, niezwykłej osobowości.

Obecny na Gali syn Wiesława Gawłowskiego - Wojciech podzielił się wspomnieniami o Ojcu. - Obaj kochaliśmy siatkówkę, która poprowadziła Tatę w wielowymiarową podróż - powiedział Wojciech Gawłowski- Podróż geograficzną, sportową, emocjonalną... Mimo zdobycia mistrzostwa olimpijskiego i świata czuł niedosyt z powodu braku złotego medalu czempionatu Europy. Żałował też, że z igrzysk w Moskwie drużyna wróciła bez medalu. W czasie kariery poznał wielu wspaniałych ludzi. Z olbrzymim przejęciem słuchałem jego wspomnień.

W poniedziałek i wtorek w pięknej hali elbląskiego MOSiR-u rozegrany zostanie Ogólnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego.

GAWEŁKI 2019

1. Szkolenie

Mistrz organizacji w Szkołach Ponadpodstawowych

Zespół Szkół nr 3 w Żorach

Mistrz organizacji w Szkołach Podstawowych

Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej

Mistrz organizacji klasy I-VI SP

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Policach

2. Klasa Potencjał

Największy potencjał

Barbara Filipowicz  SOS Tomaszów Mazowiecki

Największy postęp

Grzegorz Balcarek SOS ZSS Dąbrowa Górnicza

Najlepszy start  

Maciej Dobrowolski SOS LO Mistrzostwa Sportowego Olsztyn

3. Realizacja Projektu SOS

Realizacja szkolenia      

SOS SP 2 Stary Sącz

Promocja Projektu

Dominika Leśniewicz  SOS Nadarzyn

Konferencje szkoleniowe           

Konferencja Wojewódzka w Lublinie

4. Sport - Nauka

MVP - najbardziej wartościowy pedagog

Krzysztof Janczak SOS SP 97 Wrocław

Najlepsza uczeń – sportowiec

Julia Orzoł SOS Legionowo/Jakub Szafrański SOS Nysa

Szkoła z wybitnymi wynikami w sporcie i nauce  

SOS LO Oświęcim

5. Spektakularne wydarzenie roku

Reprezentant roku

Magdalena Stysiak/Kacper Wnuk

Trener roku

Adam Miotk  SOS SMS nr 3 Gdańsk

Drużyna roku    

Drużyna Kadetek SOS Bydgoszcz Pałac Bydgoszcz

SUPERGAWEŁEK          

Zbigniew Błaszczak

Źródło:pzps.pl/EUGENIUSZ ANDREJUK, FOT. JANUSZ BAUM.

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice