Zawodnicy SOS LO Mońki Mistrzami Województwa w Licealiadzie Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej

„Kiedy się budzisz, są dwie możliwości; spać dalej i znów marzyć, albo wstać i te marzenia spełniać”.   Nasi zawodnicy LO Mońki, objęci programem szkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Adam Chojnowski i Patryk Wojtach postanowili wstać i spełnić swoje największe siatkarskie marzenie – stanąć na najwyższym stopniu podium. I to marzenie spełnili.  Na boiskach przy Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku, który był gospodarzem Turnieju do rywalizacji przystąpili zawodnicy z całego województwa; Łomży, Sokółki, Moniek i Białegostoku. Turniej rozgrywano systemem „brazylijskim”. Pogoda dopisała. Słońce, ciepło i sportowa atmosfera niosły naszych chłopaków od zwycięstwa do zwycięstwa. Pokonywali swoich rywali bez straty seta. Wygrali wszystkie mecze po 2:0, w finale pokonując zespół gospodarzy również bez straty seta. Adam i Patryk spełnili swoje marzenia, na zakończenie startów w Liceum odnieśli ogromny sukces – są Mistrzami Województwa. Adam został wybrany (przez trenerów i sędziów) Najlepszym zawodnikiem Turnieju.

Zawody zostały perfekcyjnie zorganizowane, dopięte na „ostatni guzik”. Podziękowania i gratulacje należą się Dyrekcji Szkoły, nauczyciel wf, a przede wszystkim p. Sebastianowi Romańczukowi, który to wszystko zorganizował i sprawnie przeprowadził.

Gratuluję chłopakom determinacji w dążeniu do celu, zaangażowania i wiary, że „chcieć, to móc”