XIII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KĘDZIERZYŃSKO-KOZIELSKI KOZIOŁEK 2019

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W niedzielę 20 stycznia po trzydniowych rozgrywkach zakończyły się zmagania Kędzierzyńsko-Kozielskiego Koziołka 2019. 
W mocno obsadzonym turnieju udział wzięło 28 zespołów, dwie młodzieżowe kadry Polski, a także zespoły zza granicy – z Czech oraz z Anglii.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Przez trzy dni w Kędzierzynie-Koźlu biło serce młodzieżowej siatkówki. W trakcie wolnego czasu, gdy zmagania dzienne dobiegły końca - organizatorzy zapewnili zawodnikom: w piątek spotkanie z Ambasadorem SOS - Marcinem Prusem, w sobotni wieczór - dyskotekę.

Jak zwykle poza zmaganiami czysto sportowymi zawiązały się przyjaźnie i nowe znajomości. Wszystkie zespoły zapowiedziały, że w kolejnych latach z ogromną przyjemnością ponownie pojawią się w Kędzierzynie-Koźlu, by walczyć w Koziołkach 2020.

Dominika Miara, Julia Mikuliszyn MKS Dąbrowa Górnicza: To nasz pierwszy Koziołek. Organizacyjnie wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Świetnie się bawimy i dobrze się spisujemy na siatkarskich boiskach. Zapraszamy wszystkich, gdyż jest to świetny turniej integracyjny – jest inny niż wszystkie, w których brałyśmy do tej pory udział. Śpimy w szkole, co dla nas jest dużą nowością, ale cenimy sobie to ogromnie, gdyż możemy zawrzeć nowe znajomości z koleżankami i kolegami z innych drużyn.

Aleksandra Serafin, Eco Uni Opole: Jest super! Na Koziołku panuje rewelacyjna atmosfera, wysoki poziom sportowy i mega zabawa. Ogromnym plusem jest to, że możemy się spotkać w międzynarodowym gronie, nabierać nowych doświadczeń. Cieszymy się, że możemy brać udział w takich rozgrywkach i już nie możemy się doczekać kolejnego turnieju w przyszłym roku. Naprawdę, nie ma się do czego czepić!

Krzysztof Szkudlarek, sędzia główny: Jesteśmy zadowoleni z pracy sędziowskiej. Do rozegrania było bardzo dużo spotkań, tak więc i intensyfikacja działań sędziowskich wymagała sprawnego działania. W tym roku mamy na każdym boisku po dwóch sędziów, jak do tej pory, w minionych latach każde spotkanie obsługiwała jedna osoba. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich już trójka – ułatwi nam to zdecydowanie pracę. Finały rozegrane zostały z sędziami liniowymi włącznie, tak więc z roku na rok kędzierzyński Koziołek pod względem sędziowania rozwija się sukcesywnie.

Wojciech Lubowiecki, Menager Charwell Oxford: Przyjechaliśmy się tu uczyć siatkówki, do kraju aktualnego mistrza świata. Turniej ten postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę i mimo że nie dostaliśmy się do czołowej ósemki, musimy mocno walczyć o każdy set i każdy punkt. Z siatkówką w Polsce mieliśmy do czynienia już we wrześniu, gdyż byliśmy na turnieju Korab Cup w Pucku, w którym wywalczyliśmy czwarte miejsce i zostawiliśmy z tyły parę drużyn reprezentujących polskie drużyny. I porównując te dwa turnieje muszę powiedzieć, że tu poziom jest zdecydowanie wyższy. Więc dla nas jest to okazja, by zagrać z drużynami super „ogranymi”. W naszym przypadku chłopcy nie trenują tyle co w Polsce, bywa z tym różnie czasami cztery, czasami sześć godzin w tygodniu. Jest to duże doświadczenie dla chłopaków, bo muszą sobie radzić z takim poziomem, bo którego w Anglii nie są przyzwyczajeni. Nasz wyjazd choć krótki – bo trwa zaledwie pięć dni jest bardzo intensywny. Zaczęliśmy od wizyty w Zawierciu, byliśmy tam na a treningu, bo dodatkowo szlifować swoje umiejętności. W Kędzierzynie rozegraliśmy turniej Koziołka, po zakończeniu jedziemy do Katowic, by zobaczyć mecz GKS-u z Resovią i uczyć się siatkówki na najwyższym poziomie, a w poniedziałek przemieszczamy się do Żor, by rozegrać tam mecz sparingowy. Tak więc dużo się dzieje. Staramy się brać z tego co mamy jak najwięcej. Jest to dla nas spore wydarzenie i na pewno na długo pozostanie ten wyjazd w naszej pamięci. Na pewno też wywieziemy stąd dużo nowych znajomości gdyż wielu młodych chłopców i dziewczynek nawiązało kontakty w języku angielskim wykorzystując umiejętności nabyte podczas zajęć lekcyjnych w szkołach.

Krzysztof Janczak, trener kadry Polski rocznika 2005: Jesteśmy w Kędzierzynie-Koźlu od niedzieli, przyjechaliśmy tutaj na krótkie zgrupowanie, by na jego koniec rozegrać ciekawie obsadzony turniej. Zaprosiliśmy dziesięć dziewczynek rocznika 2005, osiem rocznika 2004. Skoncentrowaliśmy się głownie na dziewczynkach, które nie grały w turnieju EEVZA. Celem było sprawdzenie ich umiejętności oraz skontrolowanie tego „co w trawie piszczy”, i czy wszystko idzie w dobrą stronę. Niektóre z nich po raz ostatni spotkały się razem na Kampach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Białej Podlaskiej. Wystawiliśmy tu dwie drużyny odpowiednio rocznikami. Rocznik 2004 był wspomagany dwiema młodszymi koleżankami, ponieważ dwie dziewczyny musiały wcześniej wyjechać. W mojej ocenie jest to bardzo fajny turniej. Jest dużo ciekawego grania i cieszymy się, że możemy zakończyć cykl szkoleniowy właśnie w ten sposób.

Klasyfikacja końcowa i najlepsza zawodniczka zespołu:

1. MKS Dąbrowa Górnicza - Julia Krynicka
2. Kędzierzyn-Koźle 19 - Aleksandra Stańczyk
3. Kadra B - Otylia Hołowaty
4. Kadra A - Klara Kempfi
5. AZS Eco Uni Opole - Marta Bernacka
6. Energa Czarni Słupsk - Sara Syryś
7. SKK Bilovec - Weronika Cavernova
8. Kędzierzyn-Koźle 19 VIII A - Maja Bobińska
9. BKS Stal Bielsko-Biała - Martyna Stanek
10. MLKS Volley Gubin - Weronika Aleksandrowicz
11. Energa Czarni Słupsk I - Michelle Kupracz
12.Kędzierzyn-Koźle 19 VII A - Aleksandra Szajda
13. MKS San Pajda Jarosław - Aleksandra Kulikowska
14. Volleyball Vyskov - Tereza Zmrzla
15. UKS Ares Nowa Sól - Julia Cegiełka
16. Uks Tygrysy Strzelin - Jagoda Brejwo

Wyróżnione zawodniczki:

MVP - Julia Papszun - MKS Dąbrowa Górnicza
Najlepiej przyjmująca - Ewa Kotowska - Kadra B
Najlepiej rozgrywająca - Laura Dychtoń - Kędzierzyn-Koźle
Najlepiej atakująca - Amelia Gilewicz - Kędzierzyn-Koźle
Najlepiej blokująca - Joanna Kirejew - MKS Dąbrowa Górnicza

Klasyfikacja końcowa i najlepszy zawodnik zespołu:

1. Metro Warszawa - Krzysztof Nagraba
2. Kędzierzyn-Koźle - Tomasz Gawron
3. AZS PWSZ Nysa - Mateusz Janik
4. AKS Rzeszów - Radosław Puczkowski
5. SKS Tęcza Krosno Odrzańskie - Jakub Jezierski
6. UKS Strzelce Opolskie - Grzegorz Kisała
7. MLKS Volley Gubin - Andrzej Sokołozubow
8. SPS Chrobry Głogów - Eryk Krzywicki
9. MKTS Astra Nowa Sól - Alan Zakrzewski
10. Cherwell Oxford - Marn Nomerotsky
11. Kędzierzyn-Koźle 11 - Michał Szwamel
12. Kędzierzyn-Koźle 19 II - Michał Nowak

Wyróżnieni zawodnicy:

MVP - Krzysztof Kubiak - Merto Warszawa
Najlepiej przyjmujący - Dawid Hajbowicz - Metro Warszawa
Najlepiej rozgrywający - Piotr Jakubczyk - Kędzierzyn-Koźle
Najlepiej atakujący - Jakub Szafrański - AZS PWSZ Nysa  
Najlepiej blokujący - Arkadiusz Pągowski - Kędzierzyn-Koźle

Źródło: SOS, Foto: Marcin Prus
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice