Uczniowie S.O.S. Nakło na turnieju w Łebie

 • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniach od 22 do 25 lutego siatkarze SOS w Nakle wzięli udział w XX Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży. Wystartowało w nim 20 zespołów w kategorii chłopców i 23 w kategorii dziewcząt. Nakielanie zajęli 5. miejsce.

W czwartek przed turniejem NTS rozegrał grę kontrolną z przebywającą na zgrupowaniu w Łebie kadrą Polski U16. Następnego dnia rozpoczął się turniej, a pierwszym przeciwnikiem była kadra województwa lubelskiego. Warto zaznaczyć, że formuła turnieju zakładała rozgrywanie tylko dwóch setów. W przypadku remisu decydowały małe punkty.

Nakielanie przegrali z kadrą województwa lubelskiego, oraz wygrali z Zawierciem, Chwaszczynem i Stoczniowcem Gdańsk. Zajmując 2. miejsce w grupie Nakło nie mogło już walczyć o medale. Pozostały gry o miejsca 5-9.

W spotkaniu z Lęborkiem NTS wygrał 2:0. W ostatnim spotkaniu Nakło grało o 5. miejsce z Jastrzębskim Węglem. Całego pierwszego seta nakielanie byli na prowadzeniu i wygrali 25:21. W drugiej odsłonie rywale zmniejszyli liczbę błędów i całkowicie przejęli iincjatywę. Wygrywali 6:4, 8:5, a za chwilę po trzech asach serwisowych 14:6. Od stanu 18:9 NTS zmniejszył straty do 19:15, ale ostatecznie przegrał  21:25. Po dwóch setach był więc remis. Oba zespoły zagrały decydującego seta, w którym po zaciętej walce lepsi okazali się nakielanie, wygrywając 16:14.

 Trener nakielskiej drużyny - Artur Sierzchuła, wystąpił w podwójnej roli, ponieważ w turnieju udział wzięła kadra Polski U16 pod opieką Ariela Fijoła, Artura Sierzchuły i fizjoterapeuty Krzysztofa Wróbla.
 

Końcowa klasyfikacja:

 1.     SUKSS Suwałki
 1.     Kadra Lubelskiego
 2.     Trefl Gdańsk
 3.     KPS Siedlce
 4.     NTS Trójka Nakło
 5.     Jastrzębski Węgiel I
 6.     Jastrzębski Węgiel II
 7.     SPS Lębork
 8.     Kadra Polski I
 9.     UKS Błyskawica Szczecin
 10.     Kadra Polski II
 11.     GKS Stoczniowiec Gdańsk
 12.     MKS Będzin
 13.     UKS OPP Powiat Kołobrzeski
 14.     Osdiuszor Grodno
 15.     ALURON Virtu Warta Zawiercie
 16.     UKS Wilki Chwaszczyno
 17.     PSP 19 Kędzierzyn-Koźle
 18.     MKS Truso Elbląg
 19.     UKS Omega Mrągowo

Wybrano też najlepszych zawodników w zespołach. W nakielskiej drużynie wyróżnienie otrzymał Mikołaj Gardyza.

NTS Trójka (SOS Nakło)  wystąpił w składzie: Krzysztof Baran, Mikołaj Gardyza, Filip Jarczyński, Antoni Kwasigroch, Dorian Płócienniczak, Hubert Kwiatkowski, Piotr Szarszewski oraz Jakub Kiersznicki, Mikołaj Wlazły, Borys Tacikowski i Mateusz Grudzinski. Trenerzy: Artur Sierzchuła, Michał Nowak.
 

Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj: https://photos.app.goo.gl/Y4vyRwje210xlSiJ2

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice