SOS. Kołobrzeg w finale wojewódzkiej gimnazjady

W piątek 15.04.2016 na Hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu oraz Sali Gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza odbył się Turniej Półfinałowy Mistrzostw Województwa w ramach rozgrywek Gimnazjady chłopców w piłce siatkowej.

Najlepsze dwa zespoły uzyskiwały awans do najlepszej czwórki wśród szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu pod wodzą Roberta Szpaka i Krzysztofa Ośliśloka musieli zwyciężyć w pierwszych dwóch spotkaniach, aby wywalczyć awans do finału. Kołobrzeżanie bardzo pewnie zwyciężyli z zespołem ze Szczecina ( 2:0 ) oraz Koszalina (2:0). Trzecim spotkaniem w turnieju była konfrontacja ze zdecydowanym faworytem rozgrywek ­ zespołem Gimnazjum Sportowego w Świnoujściu. Obydwa zespoły miały już zapewniowny awans i grali ze sobą w spotkaniu, którego wynik będzie się liczył w turnieju finałowym. Kołobrzescy siatkarze wyszli bardzo zmotywowani i pewni siebie pomimo, iż w zespole gości znajdowało się dwóch reprezentantów Polski. Uczniowie SOS. Kołobrzeg w pierwszym secie prezentowali bardzo dobrą wyrównaną grę i zwyciężyli w nim bardzo pewnie ­25:21. Drugi set to wyrównana walka z nieznaczną przewagą gości. W końcówce bardzo dobra postawa w polu zagrywki jednego z powołanych do kadry zawodników ze Świnoujścia doprowadziła do tiebreaka. Trzeci set to już gra nerwów i błędów z której zwycięsko wyszedł zespół gości. Kołobrzeżanie byli bliscy sprawienia sporej niespodzianki. Pomimo tego, że nie udało się zwyciężyć to jednak trenerzy zdecydowanie stwierdzili, że był to dotychczasowo najlepszy mecz kołobrzeskiego zespołu w tym sezonie. Finał rozgrywek odbędzie się 12 maja również w Kołobrzegu.