SOS. Jarosław z awansem do finałów MP młodziczek

W dniach 18-19 kwietnia 2015 roku odbył się w Tychach turniej ½ Mistrzostw Polski Młodziczek. W zawodach uczestniczyły zespoły: SOS. San-Pajda Jarosław, LTS Legionovia Legionowo, UKS Szamotulanin Szamotuły, oraz gospodarz turnieju MOSM Tychy.

Nasze zawodniczki jako pierwszy mecz rozegrały z drużyną LTS Legionovia Legionowo. Zespół ten wydawał się być faworytem tych półfinałów, ale wspaniała gra i pełna mobilizacja naszych dziewczyn dała nam zwycięstwo w dwóch setach 2:0 (25:18, 25:23).

W następnym spotkaniu naszym rywalem był gospodarz turnieju MOSM Tychy. Gospodynie po pierwszym przegranym meczu grały z nami mecz o wszystko, w pierwszym secie nasz zespół uległ po walce  24:26, w kolejnym secie wróciliśmy do swojej gry wygrywając 25:16. Tie-break rozstrzygną tą rywalizacje, niestety na naszą niekorzyść 13:15    i cały mecz 1:2.

Przegrany sobotni mecz zadziałał na nasze zawodniczki jak kubeł zimnej wody.  Po pełnej mobilizacji i koncentracji dziewczyn oraz trenerów doszło do decydującego starcia o awans do mistrzostw polski z UKS Szamotulanin Szamotuły. Pierwszy set wygrany z dużą przewagą 25:19, w drugim secie nieznacznie ulegliśmy 24:26, wiec o wszystkim decydował tie-break. Emocje sięgały zenitu, żadna z drużyn nie osiągała znacznej przewagi, o wszystkim decydowała końcówka, w której lepszą grę pokazała drużyna z Jarosławia co dało jej zwycięstwo 15:13 i w całym meczu 2:1, uzyskując awans do finałów mistrzostw polski.

Nagrodę indywidualną jako najlepsza zawodniczka turnieju otrzymała siatkarka  SOS. San-Pajda Jarosław  Kinga Michalska.

1 SOS MKS San Pajda Jarosław   3    5     5:3    176:156
2 LTS Legionovia Legionowo        3    5     4:4     170:157
3 UKS Szamotulanin Szamotuły    3    4     4:5     169:184
4 MOSM Tychy                                   3    4     4:5      173:191