SOS Gimnazjum Sportowe Nysa – wicemistrzem Polski w piłce siatkowej chłopców

Kołobrzeg gościł w dniach 16 - 19 czerwca 2016 szesnastu Mistrzów Województw w piłce siatkowej chłopców organizując krajowy finał Mistrzostw Polski Gimnazjów.

Do rywalizacji Gimnazjum Sportowe w Nysie przystąpiło jako Mistrz Opolszczyzny trzeci rok z rzędu / dotychczas dwukrotnie kończąc na 8 pozycji w kraju /.

Graliśmy „każdy z każdym” w czterech grupach - razem 16 zespołów. Rozstawione zostały 4 najlepsze województwa w oparciu o wyniki zeszłorocznych finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tym samym trafiliśmy do grupy trzeciej z Świnoujściem, Kielcami oraz Suwałkami.

Turniej rozpoczęliśmy znakomicie ogrywając 2:0 /22,18/ faworyzowane Świnoujście z dwoma powołanymi do kadry Polski zawodnikami w składzie. Kolejno nie bez problemów wygraliśmy także z ekipami z Kielc 2:1 i Suwałkami 2:0 pewnie zajmując pierwsze miejsce w grupie.
W rundzie finałowej mając zaliczony mecz ze Świnoujściem rozegraliśmy trudny, ale wygrany pojedynek z bardzo silnym Krotoszynem 2:0 . Tym samym mieliśmy już pewną grę o medale. By zagrać o złoto potrzebowaliśmy tylko jednego seta z mocnym Andrychowem. I tak się stało, choć rywale postawili nam bardzo trudne warunki mecz przegraliśmy 1:2 wyraźnie rozluźnieni po wygranym drugim secie tańczyliśmy przed decydującym setem.

Kolejnego dnia po krótkim spacerze i morskich kąpielach przystąpiliśmy do gry w finale przeciwko Szkole Mistrzostwa Sportowego z Gdańska. Mecz był pasjonujący, graliśmy bardzo dobrze przy ogłuszającym dopingu nyskich kibiców, którym dziękujemy za wspaniały doping. Rywal sportowo jednak był mocniejszy i przegraliśmy 0:2 /-18-23/.

Po przerwie nastąpiła ceremonia wręczenia medali i pucharów, możemy głośno oznajmić - jesteśmy WICEMISTRZAMI POLSKI GIMNAZJÓW !!!

To wielki sukces naszego siatkarskiego środowiska oraz całej naszej placówki. Chcielibyśmy podziękować przede wszystkim tym młodym bohaterom, ale także wielu ludziom bez których nie mielibyśmy szans nigdy osiągnąć tak znakomitego rezultatu.

Na ten sukces zapracowało bardzo wielu chłopców i trenerów, a drużyna grała w składzie: