SMS OSTROWIEC W FINALE LICEALIADY 2018 W WIELICZCE

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W hali widowiskowo sportowej  Solne Miasto w Wieliczce odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Do imprezy po raz piąty z rzędu zakwalifikowały się mistrzynie województwa świętokrzyskiego - zespół SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Od kilku lat  Licealiada w Wieliczce nazywana  jest  przez obserwatorów, drugimi nieoficjalnymi mistrzostwami  Polski juniorek.

W wyniku losowania zawodniczkom SMS przyszło rywalizować w grupie z ekipami: SMS Police, LO Łańcut, VII LO Kalisz, II LO Wrocław oraz I LO Collegium Gostomianum Sandomierz.

Mimo bardzo ambitnej postawy w pierwszym dniu zawodów w trzech meczach zanotowaliśmy porażki . Schodziliśmy pokonani z parkietu po meczach z  MKS Łańcut 1:2 , SMS Police 0:2 oraz LO Kalisz 0:2. W kolejnym meczu pokonaliśmy 2:0,  zespól z Sandomierza. Najbardziej szkoda meczu z Łańcutem, który przegraliśmy w tiea-breaku, a wynik tego spotkania zadecydował, że przyszło nam walczyć o miejsca poza pierwszą ósemką Mistrzostw.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od bardzo dobrego seta z Wrocławiem, którego niestety przegraliśmy na przewagi do 24, w drugim wrocławianki okazały się również skuteczniejsze i  to one schodziły z parkietu jako zwycięzcy. W kolejnych meczach pokonaliśmy zdecydowanie LO Płońsk 2:0 oraz XXI LO Sportowe Gdańsk 2:0 i ostatecznie zajęliśmy IX miejsce w Polsce.

W tegorocznej  Licealiadzie SMS Ostrowiec reprezentowały : Nicola Chruściel, Martyna Dobrasiewicz, Natalia Drab, Joanna Ciesielczyk, Aneta Kasprowicz, Kinga Gadomska, Weronika Cuper, Katarzyna Kostucha, Natalia Szymańska, Magdalena Surdy, Joanna Guz, Julia Zapała oraz trener Rafał Dytkowski.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice