Ogólnopolski Turniej Młodziczek w Ostrzeszowie

• Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

W dniach 2 - 3 kwietnia 2016 r. odbył się XX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej w Ostrzeszowie. W zawodach tych brało udział 16 zespołów z 7 województw. W skład drużyny "Poprad" Stary Sącz weszły zawodniczki kl. 1 i 2 SOS z naszego gimnazjum. W fazie grupowej tego turnieju rywalizowaliśmy z drużynami UKŻSP Kościan, Kadrą Wielkopolski oraz gospodarzami turnieju drużyną "Koliber" Ostrzeszów. Dzięki bardzo dobrej grze nasze zawodniczki wygrały wszystkie mecze grupowe i weszły do dalszych rozgrywek z 1 miejsca. W 1/8 finału pokonaliśmy bardzo dobrą drużynę KS AZS AWF Wrocław.

W półfinale zostaliśmy pokonani przez późniejsze zwyciężczynie całego turnieju zawodniczki z Publicznego Gimnazjum nr 5 z Kędzierzyna Koźla. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 4 miejsce (ulegając w małym finale zawodniczkom UKS Olimpia Września). 4 miejsce w tak mocno obstawionym turnieju to największy sukces w tym sezonie młodej drużyny z naszego SOS.

Za najlepszą zawodniczkę naszej drużyny została uznana Dominika Tobiasz a Aleksandra Krzyżak otrzymała wyróżnienie jako najlepsza zawodniczka libero całego turnieju. W skład naszej drużyny weszły: Kamila Skoczeń, Dominika Tobiasz, Aleksandra Krzyżak, Julia Kruczek, Marta Michalak, Karolina Plata, Aleksandra Pasiut, Ewa Liana, Angelika Florian, Sandra Garwol. Trenerami prowadzącymi zespół byli: Jakub Kaliciecki i Maciej Rejowski.

Autor: Maciej Rejowski