MP kadetek: Legionovia najlepsza

Niedziela była ostatnim dniem mistrzostw Polski kadetek, które rozegrane zostały w podkrakowskich Proszowicach. Mistrzem Polski została LTS Legionovia, która w wielkim finale pokonała stołeczną Spartę. Brązowe medale dla siatkarek Pałacu Bydgoszcz po zwycięstwie nad drużyną MKS-u Dąbrowa Górnicza.

o 1. miejsce

W pierwszym secie derbów Mazowsza na terenie Małopolski ton rywalizacji nadawały młode siatkarki z Legionowa. Warszawianki do końca próbowały podjąć równą walkę i zostały za tę konsekwencję wynagrodzone remisem na finiszu seta (22:22). Finisz drużyny Dawida Michora, mimo ogromnej determinacji był spóźniony. W wojnie nerwów górą były siatkarki z LTS Legionovii zwyciężając do 22.

Mimo porażki w partii otwierającej wielki finał, siatkarki Sparty po prawie skutecznym finiszu rozpoczęły imponująco drugiego seta. Na starcie drugiego seta prowadziły 4:0 a w połowie dystansu miały już siedem punktów przewagi (12:5). W tej części gry Legionovia grała niesystematycznie. Owszem, miała momenty, kiedy gra się zazębiała, by za chwilę kompletnie się rozsypać. Zespól ze stolicy prezentował przez długi czas prezentował postawę niemal jednostajną – krok po kroku, punkt po punkcie budował przewagę i niemal tuż przed „metą” ręce siatkarek Sparty zaczęły drżeć i Legionovia była już na punkt za rywalkami. Końcowy fragment drugiego seta to gra z wielką pasją wszystkich siatkarek. W długich wymianach fortuna sprzyjała Sparcie, która zwyciężyła do 20.

Trzeci set zapowiadał się na siatkarską batalię. Początek należał do rozpędzonej Sparty, ale już w połowie partii ton wydarzeniom na boisku zaczęły nadawać siatkarki trenera Lalka. Wiele było długich wymian, obron, ale kluczem stała się zagrywka. W tym elemencie lepiej prezentowały siatkarki z Legionowa. Ekipa trenera Lalka dołożyła do tego blok i wyszła na czteropunktowe prowadzenie (14:10), które sukcesywnie powiększała. W rezultacie LTS zwyciężył do 14.

Czwarta część meczu była konsekwencją poprzedniego seta. Zespół LTS podbudowany wysoką wygraną kontynuował dobrą grę i kontrolował wynik, i mimo oporu siatkarek Sparty zwyciężył do 17, w całym meczu 3:1 i właśnie LTS Legionovia Legionowo została Mistrzem Polski Kadetek 2015’.

LTS LEGIONOVIA Legionowo – MUKS Sparta Warszawa 3:1 (25:22, 20:25, 25:14, 25:17)

LTS LEGIONOVIA Legionowo: Paulina Sobolewska, Michalina Sochaczewska, Aleksandra Rasińska, Aleksandra Omelaniuk, Alicja Grabka, Katarzyna Niderla, libero: Weronika Trzeciak i Anna Maziopa oraz: Marcelina Karpińska, Milena Montowska, Katarzyna Salamonik, Natalia Mazurkiewicz, trener: Wojciech Lalek

MUKS Sparta Warszawa: Zuzanna Florczyk, Izabela Matyszczak, Aleksandra Stasiak, Klaudia Jankowska, Dominika Kęsik, Karolina Dąbrowska, libero: Aleksandra Bator oraz Klaudia Pawłowska trener: Dawid Michor

o 3. miejsce:

W secie otwierającym „mały finał” drużyna Pałacu Bydgoszcz grała  jak natchniona nie dając rywalkom cienia nadziei na przełamanie. Zespół Rafała Gąsiora szybko uzyskał wysokie prowadzenie i bardzo pewnie tej przewagi pilnował. Dąbrowianki miały bardzo krótkie momenty przebłysków dobrej dyspozycji, ale w partii pierwszej nie zdołały znaleźć skutecznej recepty na przeciwniczki. Pałac wygrał wysoko do 12.

Wydawało się, że zespół Tomasza Cieślaka podniesie się po niepowodzeniu w secie otwarcia. Druga odsłona rozpoczęła się dla MKS Dąbrowa Górnicza nadzwyczaj pomyślnie. Dąbrowianki szybko uzyskały kilkupunktową przewagę i równie szybko ją roztrwoniły. Bydgoszczanki przejęły inicjatywę, grały bardzo skutecznie i ponownie zdominowały wydarzenia na boisku ponownie wygrywając seta do 12.

Trzecia odsłona rozpoczęła się dla młodzieży z Dąbrowy Górniczej bardziej niż obiecująco. MKS objął wyraźne – pięciopunktowe prowadzenie i nie popełniał błędów, które były przyczyną wysokich porażek w poprzedniej partii. Pałac nie „zdezerterował” wobec wysokiego prowadzenia rywalek i konsekwentnie odrabiał straty, aż doprowadził do wyrównania (16:16) a później przejął inicjatywę zwyciężając do 22 i tym samym zdobywając brązowe medale mistrzostw Polski kadetek.

KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:12, 25:12, 25:22)

KS Pałac Bydgoszcz: Dominika Bilicka, Julianna Brzoska, Karolina Świderska, Aleksandra Marcinkiewicz, Adrianna Wysocka, Adrianna Adamek, libero: Karolina Portalska i Paulina Jaskólska oraz: Aleksandra Hamuda, trener: Rafał Gąsior

MKS Dąbrowa Górnicza: Agata Frączak, Agata Pietrzykiewicz, Justyna Zych, Sara Janik, , Paulina Marek, Zuzanna Szynkiel, libero: Aleksandra Nowak oraz: Karolina Noszczyk, Adrianna Wilczyńska, trener: Tomasz Cieślak