MKS DĄBROWA GÓRNICZA NAJLEPSZA W TURNIEJU O PUCHAR WOJEWODY ŁODZKIEGO

W Łodzi silnie obsadzony turniej kadetek zakończył się zwycięstwem MKS-u Dąbrowa Górnicza. W finale podopieczne trenera Tomasza Cieślaka po zaciętej walce pokonały KS Metro Warszawa. Brązowe medale przypadły młodym siatkarkom z Aleksandrowa Łódzkiego, które w decydującym meczu pokonały AZS AWF Wrocław. Co ciekawe triumfator turnieju przegrał tylko jedno spotkanie ulegając w rozgrywkach grupowych kadetkom ŁKS-u Szkoły Gortata 1:2.

Poniedziałkowe zmagania II Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Wojewody Łódzkiego rozpoczęły się od dokończenia rozgrywek grupowych. W grupie A AZS AWF Wrocław po dwóch wygranych z Energetykiem Poznań i Legionovią awansował na pierwsze miejsce w tabeli i wraz z Czwórką Aleksandrów Łódzki znalazł się w półfinale.  W grupie B swój mecz wygrała warszawska Atena, jednak o tym, czy awansuje do półfinały decydował wynik innego spotkania. W nim MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Metro Warszawa 2:0 i to te dwie drużyny ostatecznie znalazły się w finałowej czwórce. Po rundzie grupowej nie było już ani jednego zespołu z kompletem wygranych, co świadczy o wyrównanym poziomie i zaciętej walce w każdym meczu.

5.    MKS V LO Rzeszów    4    4    2:8

W spotkaniu o 9. miejsce MKS V LO Rzeszów odniósł pierwszą wygraną w turnieju pokonując Energetyka Poznań. W meczach o miejsca 5-8 Legionovia pewnie pokonała ŁKS Łódź, z kolei Atena wygrała z Pałacem Bydgoszcz. Mecz o 7. miejsce padł łupem łodzianek, w meczu o 5. miejsce do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim lepsze okazały się siatkarki Ateny Warszawa.

W półfinałach zaciętej walki nie brakowało. Metro Warszawa w dwóch setach okazało się lepsze od AZS-u AWF Wrocław, z kolei młode dąbrowianki 2:0 wygrały z Czwórką Aleksandrów Łódzki. W meczu o trzecie miejsce w turnieju pierwszy set padł łatwo łupem aleksandrowianek, w końcówce drugiego było sporo kontrowersji i emocji. Ostatecznie Czwórka wygrała 28:26 i zajęła trzecie miejsce w turnieju. W finale po raz drugi tego dnia spotkały się zespoły Metra i MKS-u Dąbrowa Górnicza. Mecz doskonale rozpoczął się dla drużyny z Warszawy, ale w drugim secie triumfowały podopieczne trenera Tomasza Cieślaka. One też wygrały tie-breaka i to MKS Dąbrowa Górnicza mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju. Najlepszą zawodniczką całych zawodów wybrana została Joanna Hanusik.

mecze o miejsca 5-8

LTS Legionovia Legionowo – ŁKS Szkoła Gortata Łódź 2:0

(25:21, 25:20)

UKS Atena Warszawa – KS Pałac Bydgoszcz 2:0

(25:17, 25:23)