Mikołajkowy Turniej Akademii S.O.S. Mińsk Mazowiecki

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

10 grudnia 2017 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się Mikołajkowy Turniej Rzucanki Siatkarskiej „Siatkarskie Single” dla dziewcząt z rocznika 2009/2010. Do rywalizacji przystąpiło 28 zawodniczek trenujących w Międzyszkolnym Klubie Sportowym „OLIMP” w Mińsku Mazowieckim. 

Rozgrywki odbywały się na dwunastu boiskach jednocześnie. Uczestniczki zostały podzielone na trzy grupy gdzie rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Po zakończeniu gier grupowych wyłoniono zawodniczki, które walczyły o poszczególne lokaty końcowe. Każda z dziewcząt rozegrała minimum dziesięć 10 pojedynków, które bez względu na wynik kończyły się wzajemnym podaniem rąk.

Rolę arbitrów pełniły uczennice klas sportowych o profilu siatkarskim funkcjonujących w SP1 w Mińsku Mazowieckim. Klasy te są objęte patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i realizują projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Najmłodsze siatkarki MKS OLIMP zapatrzone w swoje starsze koleżanki rywalizowały na parkiecie przez trzy godziny. W tym czasie mogły liczyć na doping ze strony swoich rodziców i dziadków, którzy licznie zasiedli na trybunach. Medale dla najlepszych zawodniczek i słodkie podarunki wręczył Dyrektor SP1 w Mińsku Mazowieckim Pan Tomasz Ciechański.

Na zakończenie turnieju wszystkie siatkarki spotkała miła niespodzianka ponieważ w hali pojawił się Święty Mikołaj, który rozdał wszystkim prezenty.


SOS MIŃSK MAZOWIECKIDzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice