ENEA ASBL PIŁA MISTRZEM WIELKOPOLSKI MŁODZICZEK 2019

Gospodarzem turnieju Finałowego był klub UKS Szamotulanin Szamotuły, który przygotował dla finalistów prawdziwe, dwudniowe święto siatkówki na najwyższym poziomie, zarówno organizacyjnym jak i sportowym. 6 zespołów rywalizowało ze sobą w dwóch grupach , aby drugiego dnia rozgrywek awansować do najlepszej czwórki w Wielkopolsce.

Sztuka ta udała się zespołom ENEA ASBL Piła, UKS 17 Kalisz, UKS Szamotulanin Szamotuły oraz ENEA Energetyk Poznań . W pierwszym pojedynku półfinałowym ENEA ASBL Piła zmierzył się z ENEA Energetykiem Poznań. Po dwóch setach bardzo ładnej dla oka i zaciętej walki o każdy punkt - to zawodniczki z Piły odnoszą zwycięstwo w stosunku 2-0 i tym samym stają się pierwszym zespołem który będzie walczył w wielkim finale o złoty medal.  W tym miejscu dziękujemy zespołowi z Poznania za bardzo dobrą i czystą walkę na boisku. Drugi pojedynek był potyczką zespołów z Kalisza i Szamotuł. Gospodarz a zarazem główny faworyt całego turnieju wygrywa dwa pierwsze sety spotkania i wiadomo już że zmierzy się w ostatnim meczu tego turnieju z zespołem z Piły.

Mecz finałowy powoduje że hala Szamotulanka zapełnia się po brzegi a kibice na trybunach oglądają naprawdę wspaniałe widowisko godne wielkiego finału. Mimo, iż pierwszy set wygrywają zawodniczki z Piły to drugi set to perfekcyjna gra zawodniczek z Szamotuł , które w dość łatwy sposób doprowadzają do remisu i wiadomo już że będzie potrzebny trzeci set. A tam się dzieją rzeczy niemożliwe.

Walka punkt za punkt aż do stanu 13-13. I  w tym momencie zawodniczka ENEA ASBL Piła po fantastycznych dwóch zagrywkach wykonuje dwa asy serwisowe i staje się bohaterką tego meczu . Wygrana 2-1 z bardzo silnym zespołem z Szamotuł powoduje że pisze się nowa sportowa historia miasta Piła. To pierwszy tak wielki sukces młodych zawodniczek z Akademii Siatkówki Braci Lach . Już rok temu pokazaliśmy się z bardzo mocnej strony awansując do Finałów Wojewódzkich i kończąc je na bardzo wysokim, szóstym miejscu. W tym roku jednak chcieliśmy czegoś więcej . Chcieliśmy niespodzianki i spełnienia marzeń. Udało się!

Jakby tego było mało to aż trzy nasze zawodniczki otrzymały nagrody indywidualne na zakończenie turnieju w Szamotułach: