POLSKIE SIATKARKI Z BRĄZOWYM MEDALEM UNIWERSJADY!

Polskie siatkarki pokonały 3:1 Brazylię i zostały brązowymi medalistkami uniwersjady w Chengdu. Zespół pod wodzą trenera Jacka Pasińskiego wcześniej wyeliminował bardzo mocne Włoszki, a w walce o wielki finał musiał uznać wyższość Chinek. To duży sukces polskiej reprezentacji, a już w poniedziałek w wielkim finale w Chinach zagrają nasi siatkarze.

Polki jeszcze przed pierwszym gwizdkiem były niezwykle bojowo nastawione, chciały się zrewanżować rywalkom za porażkę 2:3 w grupie. – Z Brazylijkami gra się trudno, lubią porozmawiać pod siatką, zaczepić, pokazywać swą siłę, więc motywacji nam nie brakowało, choć z pewnością nie tak wyobrażałyśmy sobie pierwszego seta – opowiada Alicja Grabka, rozgrywająca Akademickiej Reprezentacji Polski. – Nie wiem czy to stres czy coś innego, ale zagrałyśmy słabo, na szczęście od drugiej partii był to już inny mecz – mówi o pierwszej partii przegranej do 12, a Aleksandra Rasińska dodaje: – Kobieca siatkówka, właśnie pokazałyśmy co to znaczy w praktyce – śmieje się atakująca, która walnie przyczyniła się do tego, że Biało-Czerwone wyrównały stan meczu, a później wygrały kolejne dwa sety i zapewniły sobie brązowe medale uniwersjady. Zdobyła bowiem aż 21 punktów.

Źródło: pzps.pl/ INFORMACJA PRASOWA AZS, FOTO: PAWEŁ SKRABA