MISTRZOSTWA EEVZA: POLSKA - UKRAINA 3:2

Polska pokonała w Dyneburgu Ukrainę 3:2 (25:15, 25:21, 23:25, 16:25, 15:8) w meczu pierwszej kolejki mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) dziewcząt z rocznika 2007 i młodszych.

Młode ukraińskie siatkarki okazały się zgodnie z przewidywaniami bardzo wymagającymi rywalkami. Pierwszego seta Polki pewnie wygrały, prowadząc m.in. 16:10 oraz 21:13. W drugiej partii przewaga była cały czas po naszej stronie (21:14), ale w końcówce rywalki odrobiły trochę strat.

Początek trzeciego seta był wyrównany (8:7). Ukrainki mimo porażki w dwóch partiach nie zamierzały rezygnować ze zwycięstwa. Objęły minimalnie prowadzenie 16:14 i doprowadziły do zwycięskiego dla siebie końca. Czwartego seta wygrały wyraźnie i na początku tie breaka objęły prowadzenie 5:3. Jednak w kolejnych akcjach lepsze były podopieczne trenera Marcina Orlika (10:8) i pewnie doprowadziły do zwycięskiego dla siebie końca.

W kolejnych meczach podopieczne trenera Marcina Orlika zagrają z Estonią, Litwą, Azerbejdżanem, Gruzją i Łotwą. 23 listopada będzie dla Biało-Czerwonych dniem odpoczynku. Turniej, który zakończy się 26 listopada, jest jednocześnie eliminacją do przyszłorocznych ME U18. Awans uzyska zwycięzca.

Od 5 do 19 listopada reprezentacja Polski przebywała na zgrupowaniu w Giżycku. W czwartek w Białymstoku rozegrała sparing z miejscowym pierwszoligowym KS BAS Kombinat Budowlany, przegrywając 2:3.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Estonia wygrała z Litwą 3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 25:14). W ostatnim poniedziałkowym meczu Łotwa zwyciężyła Azerbejdżan 3:0 (25:14, 25:6, 25:9).

Źródło: pzps.pl/ KP, fot. CEV