MISTRZOSTWA EEVZA: POLSKA - ESTONIA 3:0

Polska wygrała w Dyneburgu z Estonią 3:0 (25:19, 27:25, 25:16) w meczu drugiego dnia mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) dziewcząt z rocznika 2007 i młodszych.

Polskie siatkarki pewnie zmierzają po zwycięstwo w turnieju na Łotwie. We wtorek wygrały z Estonią. W pierwszej partii rywalki dotrzymywały kroku do stanu 15:16. Następnie Biało-Czerwone uzyskały wyraźną przewagę. W drugim secie podopieczne trenera Marcina Orlika prowadziły 16:10 oraz 21:15 i estońskie siatkarki odrobiły straty, ale w grze na przewagi lepsze okazały się Polki. Trzeci set to już dominacja naszej drużyny, która w całym meczu miała osiem asów i sześć bloków. Najwięcej punktów zdobyła Natasza Ornoch 19. Daria Wieczorek dodała jedenaście.

W kolejnych meczach podopieczne trenera Marcina Orlika zagrają z Litwą, Azerbejdżanem, Gruzją i Łotwą. 23 listopada będzie dla Biało-Czerwonych dniem odpoczynku. Turniej, który zakończy się 26 listopada, jest jednocześnie eliminacją do przyszłorocznych ME U18. Awans uzyska zwycięzca.

Od 5 do 19 listopada reprezentacja Polski przebywała na zgrupowaniu w Giżycku. W czwartek w Białymstoku rozegrała sparing z miejscowym pierwszoligowym KS BAS Kombinat Budowlany, przegrywając 2:3.