ME U19: POLSKA - WŁOCHY 0:3

Polska przegrała z reprezentacją Włoch 0:3 (18:25, 23:25, 23:25) w drugim meczu grupy I mistrzostw Europy kobiet do lat 19, które rozgrywane są w Skopje, w stolicy Macedonii Północnej. Biało-Czerwone po dwóch dniach rywalizacji mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i porażkę. W poniedziałek podopieczne Wiesława Popika zmierzą się ze Słowenią. Początek spotkania o godzinie 18.00.

Kolejnym przeciwnikiem w fazie grupowej podopiecznych Wiesława Popika była reprezentacja Włoch. Włoszki, podobnie jak polski zespół zaczęły europejski czempionat od zwycięstwa. W sobotę pokonały Słowenię 3:1.

- Miałyśmy możliwość rozegrania meczów sparingowych z Włoszkami na ich terenie, co naprawdę dużo nam dało. Oprócz wzbogacenia kunsztu siatkarskiego zbudowałyśmy pewność siebie. Włoski zespół wie, co charakteryzuje naszą grę, tak samo jak my wiemy sporo o ich taktyce. Trzeba być przygotowanym na wypadek, gdyby przeciwniczki wyciągnęły jakiegoś asa z rękawa. Najważniejsze jest to, jak my na to zareagujemy i jak sobie z tym poradzimy - powiedziała przed pierwszym gwizdkiem Olga Musiał, atakująca reprezentacji Polski.

Pierwsza partia meczu lepiej zaczęła się dla zawodniczek z Italii, które bardzo dobrze serwowały 1:5. Zespół do walki próbowała poderwać Natalia Kecher 4:7. Z akcji na akcję Polki zaczęły grać coraz lepiej. Opanowały nerwy i poprawiły swoją skuteczność w ataku 9:12. Swoją dobrą postawą nasze zawodniczki zmusiły przeciwniczki do prostych błędów 11:12. W drugiej połowie premierowej odsłony Włoszki ponownie zbudowały sobie przewagę 21:16. Biało-Czerwone walczyły do samego końca, ale ostatnie słowo należało do włoskiej drużyny 25:18. W ostatniej akcji skutecznym blokiem popisała się Julia Ituma.

Początek seta numer dwa miał zupełnie inny przebieg. Drużyny grały punkt za punkt 4:4. Kiedy w polu serwisowym pojawiła się Justyna Jankowska, polski zespół wyszedł na prowadzenie 6:4. W dalszej części podopieczne Wiesława Popika utrzymywały wypracowaną przewagę 12:10. W połowie tej części meczu gra się wyrównała 15:15. Po polskiej stronie pewnie punktowała Martyna Podlaska. Do końca toczyła się zacięta walka o każde oczko 19:20. Nerwy na wodzy utrzymały Włoszki, które tego seta wygrały 25:23. Ostatni punkt dla swojego zespołu w tej partii, podobnie jak w poprzedniej zdobyła Ituma.

Reprezentacja Włoch poszła za ciosem i dość szybko wyszła na prowadzenie 3:1. Polska drużyna nie miała zamiaru się poddać i doprowadziła do remisu 3:3. W elemencie bloku punktowała Rozalia Moszyńska. W dalszej części gra była dość równa. Żadnej ekipie nie udało się zbudować bezpiecznej przewagi 14:15. Polski zespół walczył do końca. Nawet prowadził 22:21. Jednak ostatnie słowo należało w tym meczu do siatkarek z Italii 25:23.

Polska: Karolina Staniszewska, Pola Janicka, Natalia Kecher, Olga Musiał, Justyna Jankowska, Barbara Latos, Magda Kubas (L) oraz Klaudia Łyduch, Natalia Bandurska, Martyna Podlaska, Wiktoria Szewczyk, Rozalia Moszyńska
Włochy: Mausica Acciarri, Nicole Modesti, Dominika Giuliani, Giulia Viscioni, Viola Passaro, Julia Ituma, Manuela Ribechi (L) oraz Arianna Gambini, Lisa Esposito.