ME MINIKADETÓW: POLSKA - PORTUGALIA 3:1

Polska wygrała z Portugalią 3:1 (27:25, 25:20, 20:25, 28:26) w drugim meczy grupy II mistrzostw Europy U17 rozgrywanych w Sofii. Jutro dzień przerwy.

Na początku meczu Portugalczycy wyszli na prowadzenie, ale nasi siatkarze szybko je odebrali , najpierw jednym punktem, a później 8:6. Rywale odrobili straty, a po chwili wyszli na trzypunktowe prowadzenie. W końcówce Polacy przegrywali 18:21, ale nie poddali się i po dramatycznej końcówce wygrali do 25.

Po przerwie nasi siatkarze kontynuowali dobrą grę i prowadzili 10:7. Portugalczycy w środkowej części seta odzyskali skuteczność i doprowadzili do wyniku po 16. Ostatnie piłki należały jednak do Polaków, którzy pewnie zakończyli drugą partię.

Po zmianie stron przewagę uzyskali Portugalczycy, którzy wyszli na prowadzenie 4:8 i 8:13. Gdy rywale odskoczyli na 11:17 Polacy odzyskali werwę i zdobyli trzy punkty z rzędu. Na więcej niestety w tym secie nie było już ich stać.

W kolejnej partii Portugalczycy nie zwolnili tempa i prowadzili 1:4 i 6:8. Polscy siatkarze nie byli w stanie odrobić dwupunktowej straty do wyniku 10:12. W kolejnych akcjach zdobyli trzy punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie, które powiększyli do 21:19. Doszło do gry na przewagi z której zwycięsko wyszli nasi siatkarze.

Reprezentacja Polski: Kubicki, Olszewski, Nowik, Szymendera, Górowski, Szafrański, Hawryluk (L) oraz Śliwka, Pakos, Czerwiński, Pacholski, Kedzierski (L) trener Ariel Fijoł