EEVZA U20M: POLSKA - ŁOTWA 3:0

W Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęła się EEVZA U20 Mężczyzn. W pierwszym meczu reprezentacja Polski pokonała 3:0 (25:14, 25:19, 25:19).

Polska - Łotwa 3:0 (25:14, 25:19, 25:19)

Mecz z Łotwą rozpoczęli: Błażej Bień, Wiktor Przybyłek, Jakub Kiedos, Artur Brzostowicz, Jakub Nowak, Igor Rybak oraz Jakub Kubacki na libero. Pierwszy set przebiegał pod dyktando Polaków, którzy znacznie przewyższali rywali w każdym elemencie. Największą dysproporcję widać było jednak w ataku (73% do 27%). Trudno się więc dziwić, że po niespełna dwudziestu minutach Biało-Czerwoni zapisali na swoim koncie pierwszą z partii .

Druga odsłona rozpoczęła się od bardziej wyrównanej gry obu zespołów i to pozwoliło Łotyszom na złapanie kontaktu z gospodarzami. Ten stan nie trwał jednak zbyt długo, a podopieczni Sebastiana Pawlika szybko wskoczyli na swój poziom, choć w tej części spotkania mieli nieco więcej trudności w ataku. Mimo tego, po raz kolejny zbudowali wysoką przewagę i pewnie zmierzali po kolejny wygrany set. W końcówce w polu serwisowym popisali się Jakub Nowak, a chwilę później Igor Rybak, który zamknął tę partię punktową zagrywką.

Trzeci set przyniósł zdecydowanie najwięcej emocji. Chociaż początek nie odbiegał szczególnie od swoich poprzedniczek, to dobra końcówka w wykonaniu Łotyszów przedłużyła o kilka akcji zakończenie spotkania. Finalnie jednak Biało-Czerwoni nie dali się zdekoncentrować i zamknęli mecz w trzech partiach. Najwięcej punktów w spotkaniu zdobył Igor Rybak, który zapisał na swoim koncie 12 „oczek”.

- W tym starciu zdecydowanie najtrudniej było nam utrzymać koncentrację, ale jesteśmy szczęśliwi że nie daliśmy się rozproszyć i że wygraliśmy to spotkanie. Przed nami kolejne wyzwania – powiedział po meczu Igor Rybak.

W kolejnym meczu reprezentacja Polski zagra z Ukrainą. Początek spotkania w czwartek o 17:00.

***

W drugim meczu dnia Ukraina pokonała 3:0 (25:16, 25:20, 25:18) Estonię, potwierdzając, że będzie liczyć się w stawce. Ukraińcy zdominowali rywali przede wszystkim w bloku (9 do 2) i w polu serwisowym (7 do 2), a przez całe spotkanie utrzymali wyraźną inicjatywę. Jutro Estończycy zagrają z Azerbejdżanem, natomiast nasi wschodni sąsiedzi zmierzą się z podopiecznymi Sebastiana Pawlika.