EEVZA U18M: WYGRANA Z ESTONIĄ I AWANS DO ME U18

Polska pokonała Estonię 3:0 (25:21, 25:14, 25:11) w meczu mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA), które rozegrywane były od 5 do 9 grudnia w gruzińskim Telavi. Zespół trenera Jacka Nawrockiego ukończył rywalizację bez porażki, zajmując pierwsze miejsce i wywalczył awans do przyszłorocznego kontynentalnego czempionatu U18.

W Telavi młodzi polscy siatkarze zagrali kolejno z Azerbejdżanem, Łotwą, Gruzją, Ukrainą i Estonią. Stracili tylko jednego seta w spotkaniu z Ukrainą.

Przebieg meczu z Estonią był podobny do tych, jakie rozegrali Biało-Czerwoni wcześniej w Telavi czyli pod ich dyktando. Co prawda na początku pierwszego seta młodzi Estończyli prowadzili 8:7, ale polski zespół szybko doszedł do głosu, prowadząc w połowie tego okresu gry 16:13. Rywale walczyli, starając się uzyskać korzystny wynik. Przegrywali tylko 21:19, ale w końcówce lepsi byli podopieczni trenera Jacka Nawrockiego. Dwa kolejne sety rozgrywane były już przy pełnej dominacji polskiego zespołu.