EEVZA U17 DZIEWCZĄT: POLSKA - ŁOTWA 3:0 AWANS BEZ STRATY SETA! (VIDEO)

Reprezentacja Polski U17 dziewcząt w ostatnim meczu Mistrzostw Europy Wschodniej pokonała 3:0 (25:15, 25:20, 25:20) z gospodyniami turnieju – drużyną Łotwy. Biało-Czerwone wygrały tegoroczną EEVZĘ i awansowały do mistrzostw Europy, które odbędą się w lipcu na Węgrzech i w Serbii.

Zespół prowadzony przez Krzysztofa Janczaka wygrał wszystkie pięć meczów 3:0.

Patronem młodzieżowych reprezentacji Polski i programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest PKN ORLEN.

Polska - Łotwa 3:0 (25:15, 25:20, 25:20)

Do awansu do turnieju finałowego mistrzostw Europy Polki potrzebowały wygranego seta z reprezentacją Łotwy. - Gramy o zwycięstwo. Nie ma mowy o żadnej kalkulacji, przyjechaliśmy do Dyneburga wygrać turniej kwalifikacyjny i wszystkie mecze. Uczulałem dziewczyny, że taki jest cel na dzisiaj - zwycięstwo. Wierzę, że moje siatkarki rozumieją stawkę meczu i pokażą na co je stać - powiedział przed pierwszym gwizdkiem trener Krzysztof Janczak.

Początek meczu był wyrównany. Nasze siatkarki wyszły na prowadzenie 9:4 przy zagrywce Weroniki Janusz i po świetnych kontratakach Barbary Grejman i Nataszy Ornoch. Polki nie zwalniały tempa i po kolejnych dobrych rozegraniach Nadii Siudy i kombinacyjnych atakach prowadziły 19:9. Zwycięstwo w pierwszej partii, turnieju i awans do ME przypieczętował skuteczny atak z prawego skrzydła Hanny Kaczyńskiej. W drugim secie trener Krzysztof Janczak utrzymał na boisku wyjściowy skład, a jego siatkarki odwdzięczyły się skuteczna grą pewnie ogrywając Łotyszki. Trzecia partia była najbardziej wyrównana, ale w kluczowych momentach nasze siatkarki pokazywały kto w tym tygodniu rządził w Dyneburgu. Polki bez straty seta wygrały doroczny turniej Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej. Gratulujemy!

Źródło: pzps.pl/ Mariusz Szyszko