ĆWIERĆFINAŁY MP JUNIORÓW MŁODSZYCH

Od piątku do niedzieli rozegranych zostało osiem ćwierćfinałowych turniejów juniorów młodszych. Złotych medali, zdobytych w 2023 roku w Kętrzynie, bronią młodzi siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, srebrnych AT Jastrzębski Węgiel, a brązowych AKS V LO Rzeszów. Półfinałowe turnieje zaplanowano 12-14 kwietnia, a finałowe 24-28 kwietnia.

Wyniki wszystkich spotkań i tabele końcowe poszczególnych grup tutaj.

Młodzi częstochowianie w pierwszym spotkaniu grupy trzeciej napotkali twardy opór Lechii Tomaszów Mazowiecki i wygrali po walce 3:2. W dwóch kolejnych meczach zwyciężyli po 3:0 z KS Metro Family Warszawa oraz UMKS Kęczaninem Kęty. Stołeczny zespół wygrał 3:0 z Lechią i również znalazł się w najlepszej szesnastce.

Trefl Gdańsk bez straty seta wygrał turniej grupy ósmej i wyprzedził BKS Chemik SM Bydgoszcz, IUKS Jedynka Poznań, SKFiS KaEmKa Starogard Gdański. Młodzi siatkarze AT Jastrzębski Węgiel odnieśli w ostatnich latach szereg sukcesów w krajowej siatkówce młodzieżowej. W turnieju grupy szóstej zespół ten również nie stracił seta. Dwie wygrane zanotował KPS Chełmiec Wałbrzych.

W turnieju grupy drugiej wszystkie mecze zakończyły się wynikami 3:0. Trzy zwycięstwa odniosła AKS V LO Rzeszów, a dwa SUKSS Suwałki, który pokonał najpierw SKPS Dunajec Nowy Sącz, a następnie EKS Skra Bełchatów.

Źródło: pzps.pl/ KP