Turniej o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego

17 stycznia odbył się Turniej Dwójek i Trójek dziewcząt o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego. W zawodach wzięły udział: GLKS Nadarzyn, Beta Błonie, LTS Legionovia, Wrzos Międzyborów, Krótka Mysiadło, Sparta Nowy Dwór Maz., SMS Warszawa, Praska 30, MOS Wola Warszawa oraz gospodarz UKS Sparta Grodzisk Maz. Nasz klub dzielnie reprezentowały dziewczęta w obu kategoriach - "trójki" jeden zespół i "dwójki" cztery.

W kategorii "dwójek" wystartowało 24 zespoły, które zostały podzielone na 4 grupy. Po pierwszej rundzie zespoły Nadarzyn 1 i 2 grały o miejsca 1 - 12, natomiast Nadarzyn 3 i 4 o miejsca 13- 24 - nadarzyniankom zabrakło tylko jednego zwycięskiego meczu, by walczyć o wyższe miejsca. W drugiej rundzie Nadarzyn 3 w składzie Paulina Lach, Martyna Brzezińska, Kasia Serwin, pewnie wygrał wszystkie mecze zajmując miejsce 13/14. Gabrysia Melewska, Ola Rybarczyk oraz Kinga Lis - Nadarzyn 4 - przegrały jedynie 1 mecz i zajęły miejsce 15/16. Dużo emocji towarzyszyło dziewczętom w walce o miejsca 1-12. Każdy zdobyty punkt był nagradzany brawami od koleżanek z klubu, które nawzajem sobie kibicowały, a stracone punkty były na bieżąco analizowane. W trzeciej rundzie, o miejsce 5 walczyły (już po raz kolejny między sobą) Nadarzyn 1 (Tosia Dośpiał, Wiktoria Leśniewicz, Amanda Chrostek) oraz Nadarzyn 2 (Wiktoria Zantonowicz, Ania Wrońska, Maja Krzemińska). Tym razem lepsze okazały się Wika, Ania i Maja. Jednym i drugim należą się ogromne brawa za walkę do końca i ratowanie trudnych piłek, jakie grane były przez przeciwniczki.

W kategorii "trójek" wzięło udział 16 zespołów, podzielonych na 4 grupy. Po pierwszej rundzie dziewczęta z Nadarzyna zajęły pierwsze miejsce w grupie tracąc zaledwie 11 małych punktów w trzech rozegranych spotkaniach (najlepsze dwa zespoły z każdej grupy awansowały by walczyć o miejsca 1 - 8). Kolejna runda to gra każdy z każdym i tu ponownie TERM 2000 GLKS Nadarzyn nie pozwolił się pokonać pokonując m.in Spartę Warszawa/Nowy Dwór Maz. 21:6!!!. Dzięki temu dziewczęta w składzie Kinga Wrońska, Julka Kielak, Julka Brzeczkowska oraz Julka Głodek awansowały do półfinału gdzie pokonały Spartę Grodzisk Maz.21:9, W finale nasza trójeczka spotkała się z zespołem MOSu Wola Warszawa, który musiał uznać wyższość nadarzynianek ulegając 21:10!!! Tym samym zespół z Nadarzyna zajął 1 miejsce w turnieju.

Dla wszystkich dziewcząt biorących udział w turnieju były przygotowane pamiątkowe dyplomy oraz medale. Szczególne brawa dla Ani Wrońskiej oraz Julki Brzeczkowskiej, które zostały wyróżnione statuetką dla najlepszej zawodniczki z GLKS Nadarzyn w kategorii "dwójek" oraz "trójek". Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy nadarzynianek.

Bardzo cieszy nas postawa dziewcząt, które mimo swoich przegranych meczów pomagały dopingiem i pozytywną postawą swoim koleżankom z klubu w ich zmaganiach. Również dziękujemy Rodzicom, którzy kibicowali razem z dziewczynami, dodając im otuchy. Można powiedzieć, że tworzy nam się "rodzina" GLKS Nadarzyn!