IV runda rozgrywek Akademii minisiatkówki dla czwartoklasistów

W dniu 7 kwietnia 2016r. w sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbyła się IV runda rozgrywek mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie klas IV szkół podstawowych z Porąbki, Nowej Wsi,  SP 1 i SP 2 Kęty, Bulowic i Witkowic.

Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 Kęty. Ogółem w zawodach wystartowało 12 zespołów dziewcząt i 10 drużyn chłopców, które rywalizowały w dwójkach.

Na zakończenie rozgrywek klas IV i na podsumowanie rozgrywek i rywalizacji szkół przyjechał Ambasador Akademii Siatkówki w Kętach, Mateusz Błasiak.

Mecze w pierwszej fazie  rozegrano w 3  grupach systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Zwycięzcy grup zagrali o miejsca I-III, a zespoły które zajęły drugie miejsca w grupach rywalizowały o miejsca IV-VI.

W kategorii dziewcząt zawody zdominowały dziewczęta z Nowej Wsi zajmując wszystkie miejsca na podium. I m zajął zespół w składzie Julia Maciaszczyk-Kinga Kurek pokonując w finale drużynę Hanna Pękala-Jolanta Czopek-Nicola Jurecka. III miejsce w tej grupie wywalczył team Martyna Szumowska-Julia Kamińska.

W grupie chłopców zwyciężył zespół z Nowej Wsi Jakub Klęczar-Adrian Pudełko,  II m zajęła para z ZSG 2 Kęty Jakub Kuźma-Antoni Hess, a na III m uplasował się team z SP Porąbka Jakub Dendys – Maksymilian Ryłko.

Po przedstawieniu klasyfikacji dokonano podsumowania całorocznych zmagań i nagrodzono medalami uczestników turniejów za miejsca I-III.
Klasyfikacja indywidualna po IV rundach rozgrywek Akademii Siatkówki w Kętach za rok szkolny 2015/16:

DZIEWCZĘTA:
 Im     KUREK Kinga (ZSG Nowa Wieś) – 40 pkt
II m    PĘKALA HANNA  (ZSG Nowa Wieś) –  37 pkt
III m   MACIASZCZYK Julia (ZSG Nowa Wieś) – 35 pkt
IV m   FLASZ Amelia (ZSG Nowa Wieś) – 34 pkt
V m    PSZCZÓŁKA Oliwia (SP Porąbka) – 25 pkt                                                                                                                                     VI m   JURECKA Nikola  (ZSG Nowa Wieś) – 24 pkt