Czy wiesz, że ... reprezentacja kobiet zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata w Moskwie w 1952 roku.

Mistrzostwa Skarżyska w minisiatkówce

W Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku - Kamiennej, w dniach 23 i 25 lutego, odbyły się Mistrzostwa Skarżyska w Mini Piłce Siatkowej Chłopców i Dziewcząt Szkół Podstawowych. Organizatorem obu turniejów był Referat Edukacji przy Urzędzie Miasta, współorganizatorem Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSP nr 1. Koordynatorem turniejów był Dariusz Frydryk. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa  nr 13, wśród chłopców najlepsza okazała się Prywatna Szkoła Podstawowa.

W kategorii dziewcząt wystąpiło sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Drużyny, które zwyciężyły swoje grupy zagrały w finale, drużyny z miejsc drugich zagrały o trzecie miejsce. W meczu o miejsce 5 zagrały drużyny, które zajęły trzecie miejsca w grupach.

Mistrzem Skarżyska w mini piłce siatkowej została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 13, która w finale pokonała Szkołę Podstawową nr 1 2:0. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, która wygrała z "małym finale" ze Szkołą Podstawową nr 7 2:0.

W meczu o miejsce 5 Szkoła Podstawowa nr 4 pokonała Szkołę Podstawową nr 2 2:0.

W kategorii chłopców grano systemem "każdy z każdym". Najlepszą drużyną okazała się Prywatna Szkoła Podstawowa, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 13, trzecie Szkoła Podstawowa nr 7.