Czy wiesz, że ... największą oglądalność ME kobiet widzowie wykazali w 2005 roku – 5,6 mln osób.

Minisiatkówka w Białej Podlaskiej wyłoniła mistrzów

Dnia 26.02.2014 r. w ZSO nr 2 w Białej Podlaskiej rozegrany został Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt w kategorii „trójki” i „czwórki”.

Jest to trzeci turniej  zorganizowany przez BSZS i nauczycieli Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego pracujących w PG nr 5.

W kategorii klas VI województwo lubelskie reprezentowały szkoły z: SP 6 Biała Podlaska, SP 5 Kraśnik, SP 34 Lublin, SP 7 Świdnik, SP 2 Tomaszów Lubelski, SP Kurów.

Młode siatkarki  SP nr 6  w kategorii „czwórki” pokonały w eliminacjach: SP nr 2 Tomaszów Lubelski 2 : 0 i SP Kurów 2 : 0.  W finale wygrały  z SP 7 Świdnik 2 : 0. Zdobywając Mistrzostwo Województwa i uzyskały awans   do Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W kategorii klas V uczestniczyło 5 szkół: SP 6 Biała Podlaska, SP 7 Świdnik, SP 5 Kraśnik,    SP Lubycza Królewska, SP Czernic.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Uczennice SOS. zapewniły obsługę sędziowską. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy a za miejsca I – III  puchary i medale.