Czy wiesz, że ... "w 1928 roku powstaje wiele klubów i sekcji siatkarskich w Polsce m.in. w Warszawie – YMCA, Warszawianka, AZS

Gimnazjum nr 5 Mistrzem Lublina w Gimnazjadzie.

13.03.2017 r. w Lublinie odbył się Turniej Finałowy Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt.

Turniej zorganizowany został przez Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie oraz Urząd Miasta Lublin. W zawodach uczestniczyły dziewczęta z lubelskich szkół tj. Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 15, Gimnazjum nr 16.

Zawodniczki z Gimnazjum SOS nr 5 w drodze do finału pokonały 2:0 drużynę z Gimnazjum nr 15. Finał to kolejne zwycięstwo 2:1 z reprezentacją Gimnazjum nr 16.

Złote medale w Mistrzostwach Lublina Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej zdobyły uczennice Gimnazjum SOS nr 5 które wystąpiły w składzie: Natalia Skrzypczak (kapitan), Karolina Sioma, Klaudia Ziemian, Wiktoria Boczkowska, Julia Kawalec, Sandra Świca, Julia Lewtak, Patrycja Radzik, Wiktoria Góżdż, Martyna Górska.