"Szóstka" Biała Podlaska w Kinder+Sport

Dnia 16.05.2015r. w Świdniku odbyły się Mistrzostwa Województwa w minisiatkówce dziewcząt KINDER+SPORT, które rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV „dwójki”, klasy V „trójki”, klasy VI „czwórki”. Startowały najlepsze zespoły wyłonione drogą eliminacji.

Bardzo dobrze spisały się uczennice SP 6 reprezentujące SKS „Szóstka”, które w dwóch kategoriach wiekowych awansowały do Finału Centralnego o Puchar Kinder+Sport,  który odbędzie się w Krakowie w dniach 02-05.07.2015r.  W klasach IV „dwójki” udział wzięło 16 zespołów, dziewczęta z „Szóstki”  zajęły IV i VI miejsce. Tuż za podium uplasowały się Izabela Sochacka, Dominika Niedźwiedzka, Iga Pykacz.
VI miejsce zajęły Natalia Kuszneruk, Dalia Gabir, Paulina Iwaniuk.

W klasach V „trójki” startowało 16 zespołów, nasze dziewczęta w składzie: Mościcka Anastazja, Najdyhor Martyna, Arseniuk Natalia, Martyniuk Paulina zdobyły złoty medal i awansowały do Finału Centralnego o Puchar Kinder+Sport..
Drugi zespół w składzie: Gabriela Jarząbkowska, Julia Szpura, Zuzia Kamińska zajął VIII miejsce.

W klasach VI „czwórki” startowało 12 zespołów, nasze dziewczęta w  składzie: Chylimoniuk Aleksandra, Gryciuk Paulina, Pykacz Wiktoria, Kozłowska Amelia, Gawrońska Kamila, Izdebska Anna, Hołubczuk Wiktoria zdobyły brązowy medal i również awansowały do Finału Centralnego o Puchar Kinder+Sport. Młode siatkarki Szkoły Podstawowej Nr 6 w dniach 28-31.05.2015r.  wyjeżdżają do Głuchołaz, gdzie będą reprezentować szkołę, miasto i województwo w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w mini piłce siatkowej, w których uczestniczyć będzie 16 najlepszych szkół w Polsce. Dziewczęta z klasy VI od nowego roku szkolnego będą uczennicami klasy sportowej Publicznego Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej, gdzie funkcjonuje  Siatkarski Ośrodek Szkolny.