MISTRZOSTWA EEVZA: WYGRANA Z AZERBEJDŻANEM I AWANS

Polska wygrała w litewskich Szawlach z Azerbejdżanem 3:0 (25:9, 25:11, 25:9) w meczu piątego i ostatniego dnia mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA). Wcześniej Biało-Czerwone zwyciężyły Litwę 3:0, Estonię 3:1, Łotwę 3:0 i Ukrainę 3:0. Triumfatorki turnieju, podopieczne trenera Miłosza Majki, awansowały do tegorocznego kontynentalnego czempionatu juniorek U20.

W poprzednich spotkaniach Azerbejdżan nie wygrał nawet seta. Od początku meczu polski zespół miał ogromną przewagę. W pierwszym secie wynosiła ona m.in. 8:2 oraz 16:2. W dwóch kolejnych przebieg jednostronnej rywalizacji był podobny.

Źródło: pzps.pl/ KP, fot. CEV