LO SOS. w Kielcach trenował z I drużyną Effectora

Zawodnicy trenujący w SOS w X LO im. J Wybickiego w Kielcach dostali szanse trenowania z pierwszą drużyną Effectora Kielce. Uczniowie którzy wyróżniali się w poprzednim sezonie Patryk Więckowski, Dominik Gałązka, Wojciech Dyk, Michał Kroć, Andrzej Orobko oraz  Jakub Gontarewicz zostali włączeni do drużyny seniorów na okres przygotowawczy.

Jak sami mówią dla tak młodych zawodników możliwość trenowania z zespołem  PlusLigi to niesamowite wyróżnienie. Wszyscy pod czujnym okiem trenera Dariusza Daszkiewicza, jak i starszych bardziej doświadczonych kolegów poczynili duże postępy. Czterech z sześciu uczniów pojechało z drużyną na dwa sparingi do Gliwic. Podczas starcia z mistrzem Kazachstanu BK TARAZ, po trzech przegranych setach przez drużynę Effectora Kielce, młodzi zawodnicy dostali szanse zaprezentowania swoich umiejętności na boisku wygrywając seta 25:22. Andrzej Orobko zagrał całego seta,  a od połowy ostatniego seta na boisko wszedł Patryk Więckowski, Jakub Gontarewicz i Dominik Gałązka. Następnego dnia w meczu z Wartą Zawiercie po dwóch wygranych setach trener Dariusz Daszkiewicz również dał szanse młodym zawodnikom. Na podwójne zmiany weszli Jakub Gontarewicz i Patryk Więckowski  za Michała Kędzierskiego (reprezentanta Polski kadry B)  i Sławomira Jungiewicza, a w trzecim secie Andrzej Orobko zmienił Jędrzeja Maćkowiaka. Po przegranej trzeciej  partii w ostatnim secie trener Dariusz Daszkiewicz dał odpocząć zmęczonemu już po trzech rozegranych setach atakującemu Effectora Kielce Sławomirowi Jungiewiczowi  ponownie wpuszczając na boisko Patryka Więckowskiego.  Czas spędzony na treningach z zespołem PlusLigi dużo wniósł w dorobek tak młodych zawodników, a turniej był ich pierwszym poważnym sprawdzianem na seniorskim boisku.