Ciężka i systematyczna praca daje efekty - kolejne sukcesy Pyrzyckich Siatkarzy

Jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli młodzicy (uczniowie klasy II GMS SOS. Pyrzyce) na towarzyskim turnieju piłki siatkowej w Gorzowie Wielkopolskim. Turniej odbył się 29.01.2016 r. a zaproszone drużyny walczyły na parkiecie o miano najlepszej i puchar prezesa klubu Set Gorzów Wlkp.

Cztery zaproszone ekipy ( Orion Sulechów, Gms SOS Pyrzyce – Żak Espadon Pyrzyce, Gimnazjum nr 3 SOS. Gorzów Wlkp. oraz gospodarz Set Gorzów Wlkp.) grały w każdym spotkaniu 3 sety bez względu na wynik systemem każdy z każdym. W sumie każdy zespół rozegrał 9 setów.

Najlepszą drużyną okazała się ekipa z Pyrzyc, która podczas całego turniej straciła tylko jednego seta – wgrała wszystkie trzy spotkania i uplasowała się na I miejscu. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Młynek, który otrzymał pamiątkową statuetkę z rąk Krzysztofa Gierczyńskiego.

Wyniki poszczególnych spotkań:
1) Gms SOS. Pyrzyce - Orion Sulechów 2:1
2) Gms SOS. Pyrzyce – Set Gorzów Wlkp. 3:0
3) Gms SOS. Pyrzyce – Gim. Nr 3 SOS. Gorzów Wlkp. 3:0

Następnie nadszedł czas na obóz sportowy w Kołobrzegu, który został zorganizowany w dniach 30.01.2016 – 05.02.2016 przez nauczycieli i trenerów. Przez kilka dni obozu i w czasie trzech treningów dziennie swoje umiejętności siatkarskie doskonaliło ponad 70 uczestników w przedziale wiekowym od szkoły podstawowej do szkoły ponadgimnazjalnej.

A po obozie...
Grupa najmłodszych adeptów piłki siatkowej zrzeszonych w Pyrzyckiej Akademii Siatkówki wyruszyła na Ogólnopolski turniej Mini Piłki Siatkowej do Gubina. Turniej odbył się w dniach 5-6.02.2016 w trzech kategoriach rozgrywkowych ( „2 , 3, 4”) a zmagania na parkietach  toczyły się w dwóch etapach – eliminacje w grupach oraz finały.

Wśród klas IV do turnieju przystąpiły 24 zespoły z całej Polski. W tej grupie po zaciętych meczach kończących się często na przewagi reprezentacja z Pyrzyc uległa tylko drużynie z Kędzierzyna Koźla wynikiem 19:21 i uplasowała się na bardzo dobrym II miejscu w klasyfikacji końcowej.

Klasy VI  w rozgrywkach „4” rywalizowały o miano najlepszej drużyny spośród siedmiu zgłoszonych do turnieju. Rozgrywki przebiegały w dwóch rundach – mecz i rewanż systemem każdy z każdym( 12 spotkań). Ekipa z Pyrzyc tylko w jednym spotkaniu musiała uznać wyższość drużyny z Sulechowa. 11 wygranych spotkań pozwoliło na zdobycie I miejsca w całej dwudniowej rywalizacji. Podczas turnieju opiekę nad zespołami sprawowali nauczyciele i trenerzy z GMS SOS. Pyrzyce – D. Jagiełło i R. Krzentowski.

A po turnieju…
Zespoły kadeta i młodzika wkraczają w decydującą fazę rozgrywek o mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego.