Uczennice Gimnazjum nr 5 w Poznaniu Mistrzem Wielkopolski Młodziczek

Młodziczki Energetyka w koronie Mistrzyń Wielkopolski.

Podopieczne trenerów Dariusza CIszaka i Marcina Orlika wywalczyły dziś koronę Wielkopolski. Finał MW rozgrywany w Jarocinie był bardzo emocjonujący. Poznanianki nie zaczęły dobrze przegrywając pierwsze spotkanie z ZSMS Poznań 1:2 (25:19, 22:25, 12:15). Drugie spotkanie pewnie wygrywamy z UKS Śmigiel 2:0 (17:25, 8:25) i awansujemy do finałowej czwórki.

Półfinał gramy z UKS 17 Kalisz i wygrywamy 2:0 (25:16, 25:12). Finał z zespołem Hetman Sobieski Poznań był bardzo zacięty i wyrównany. Pierwszy set dla Hetmana 25:16. Duża trema w naszym zespole i mnóstwo własnych błędów. Drugi set zaczynamy bardzo dobrze. Kontrolujemy kilku punktową przewagę do stanu 24:18. I kiedy już teoretycznie mamy seta w kieszeni Hetman doprowadza do wyniku 24:23. Wielkie emocje, ogłuszający doping i wygrywamy seta 25:23.

Tiebreak już pod dyktando siatkarek z Bukowskiej, 8:5, 12:7 i 15:9. Szał radości i łzy porażki. Po bardzo wyrównanym meczu Energetyk zgarnia trzecią koronę w sezonie 2016-2017. Wartym podkreślenia jest udział aż 11 uczennic naszej szkoły.

Gimnazjum nr 5 w wystąpiło w składzie: Natalia Budnik, Julia Kohut, Dominika Murakowska, Anastazja Zajaczkowska, Weronika Ziętkiewicz, Natalia Szybińska, Jagoda Szybińska, Martyna Pisarska, Wiktoria Pisarska, Wiktoria Wnuk, Wiktoria Niwald i Kamila Drewicz.

Wybrano tez najlepsze zawodniczki, a wśród nich nasze zawodniczki:

Najlepsza Przyjmująca- Natalia Szybińska
Najlepsza Libero - Wiktoria Wnuk

MVP Natalia Budnik

Klasyfikacja końcowa w roku szkolnym 2016/2017 w rozgrywkach Piłki Siatkowej Gimnazjów: