PÓŁFINAŁY MP MŁODZIKÓW - WYNIKI

W sobotę i niedzielę w Poznaniu, Kielcach, Bydgoszczy i Warszawie rozegrane zostały półfinałowe turnieje mistrzostw Polski młodzików. Zespoły AT Żory Jastrzębski Węgiel, Enea Energetyk Poznań, DMKS Plas Kielce, UMKS MOS Wola Warszawa, BKS Chemik Bydgoszcz, Lechia Tomaszów Mazowiecki, UKS SET Staragard Gdański i Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie awansowały do finałowych zawodów.

Do Poznania przyjechały trzy bardzo mocne siatkarskie ekipy, a gospodarzem turnieju półfinałowego był klub Enea Energetyk Poznań. Na trybunach natomiast gościliśmy licznie zgromadzonych kibiców, którzy w każdym meczu mocno wspierali poszczególne ekipy. Po dwóch dniach turnieju było już jasne, że awans do dalszych rozgrywek wywalczył zespół gospodarzy oraz ŻAT Jastrzębski Węgiel. Obie drużyny spotkały się w niedzielę w meczu o pierwsze miejsce i lepsze rozstawienie w Wielkim Finale. Zgodnie z przewidywaniami zarówno poziom sportowy spotkania jak i „rywalizacja” na trybunach nie zawiodła! Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie, a licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać długie, emocjonujące wymiany i piękny warsztat siatkarski po obu stronach siatki. Pierwszy set padł łupem gości, natomiast w drugiej partii po świetnej grze lepsi okazali się zawodnicy Enea Energetyk Poznań. Ostatni set turnieju to prawdziwa wojna nerwów! Od stanu 13:13 wszyscy kibice podziwiali zmagania młodych siatkarzy na stojąco. Energetyczni zawodnicy obronili aż 6 piłek meczowych, ostatecznie przegrywając 21:19.

- Jestem bardzo dobrej myśli. Pokazaliśmy w tym turnieju świetną dyspozycję i to że potrafimy grać z najlepszymi. Na Finałach Mistrzostw Polski pojawi się 8 najlepszym ekip w kraju, a my pojedziemy tam z głowami podniesionymi do góry, ponieważ wszystko może się zdarzyć. Będą to pierwsze finały męskie dla naszego klubu, dlatego chcemy pokazać się z jak najlepszej strony – mówi Szymon Kurowski, trener Enea Energetyk Poznań.