ORLEN MP MŁODZIKÓW ZBLIŻAJĄ SIĘ DO KOŃCA


Siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa i SKPS Dunajca Nowy Sącz zagrają w niedzielę w Będzinie w finałowym meczu Mistrzostw Polski Młodzików. Pokonani w półfinałach zawodnicy Trefla Gdańsk i KS Metra Warszawa powalczą o brązowy medal. Sponsorem mistrzostw jest PKN ORLEN.

W grupie A grali: KS Metro Warszawa, UKS Koral Wrocław, TREFL Gdańsk, KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki.

W grupie B występowali: UKS MOS Wola Warszawa, IUKS Jedynka Poznań, Enea Energetyk Poznań oraz SKPS Dunajec Nowy Sącz

Grupa A

KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki  TREFL Gdańsk 0:2 (15:25, 21:25) MVP: Oskar Kurpiński
Gdańszczanie potwierdzili miano jednego z kandydatów do medali i odnieśli drugie zwycięstwo. Pewnie wygrali z rywalem, który zanotował już drugą porażkę Dobrze prezentowali się w ataku. Oskar Kurpiński zdobył 12 pkt, a Patryk Rodek dodał dziesięć.

KS Metro Warszawa  UKS Koral Wrocław 2:0 (25:19, 28:26). MVP Marcin Zonko

Stołeczny zespół wygrał już drugi mecz w tych mistrzostwach. Marcin Zonko był liderem Metra i zdobył 14 pkt. Poza tym warszawianie zaserwowali dziewięć asów i mieli po 6 bloków oraz wybloków. Drużyna wrocławska walczyła do końca i niewiele brakowało, żeby doprowadziła do tie-breaka.

UKS Koral Wrocław – KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 2:0 (25:19, 25:15). MVP Kacper Gajda

Wrocławianie odnieśli dziś drugie zwycięstwo. Byli zespołem wyraźnie lepszym. Zaserwowali dziewięć asów. Najwięcej punktów - 13 zdobył Bartosz Chrzanowski.

TREFL Gdańsk – KS Metro Warszawa 2:0 (25:20, 25:17). MVP Patryk Rodek.

Gdańszczanie rozegrali kolejny świetny mecz. Rywalizację w grupie zakończyli z jednym straconym setem. W piątkowe popołudnie szybko narzucili rywalom swój styl gry. Grali pewnie i konsekwentnie punktowali przeciwnika.

Grupa B

SKPS Dunajec Nowy Sącz  Enea Energetyk Poznań 2:0 (25:23, 25:19). MVP Szymon Sobczyk

Młodzi siatkarze z Nowego Sącza wygrali już drugi mecz w MP. W pierwszym secie poznański zespół mocno ich naciskał, ale już w drugim odnieśli pewne zwycięstwo. Szymon Sobczyk, który otrzymał statuetkę MVP zdobył 12 pkt.

UMKS MOS Wola Warszawa  IUKS Jedynka Poznań 2:0 (25:23, 25:18). MVP Wojciech Pawlak.

Stołeczna drużyna odniosła zasłużone zwycięstwo. W pierwszym secie poznaniacy do końca dotrzymywali korku rywalom (21:21), ale już w drugim UMKS MOS Wola miał przewagę. Zespół ten grał szczególnie dobrze w ataku. MVP został Wojciech Pawlak, kapitan zwycięskiej drużyny.

IUKS Jedynka Poznań  SKPS Dunajec Nowy Sącz 0:2 (19:25, 16:25). MVP Łukasz Bryniak

Wysoka skuteczność w ataku dała zawodnikom SKPS Dunajec pewne zwycięstwo. Do tego doszły inne elementy m.in. zagrywka. Tym elementem zawodnicy z Nowego Sącza zdobyli dziesięć punktów. Zespół ten wyraźnie przewyższał rywali w grupie. W trzech meczach stracił jednego seta.

Enea Energetyk Poznań – UMKS MOS Wola Warszawa 0:2 (13:25, 18:25). MVP Jakub Krzemiński.

UMKS MOS Wola wygrał i awansował do półfinału. Zespół wykorzystał swoje atuty w ataku i bloku. Wysokie prowadzenie podopiecznych trenera Włocha zostało utrzymane do końca seta. Druga partia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza od prowadzenia rywali 0:2. Wyrównana gra była do 10 punktu a potem stołeczni uzyskali wyraźną przewagę.

Wyniki na żywo i statystyki

Transmisje na stronach MKS Będzin: https://www.facebook.com/Turniej-Fina%C5%82owy-Mistrzostw-Polski-M%C5%82odzik%C3%B3w-w-B%C4%99dzinie-104834488606518

lub https://www.facebook.com/events/337821001426066/

O 7. miejsce
KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki - Enea Energetyk Poznań 1:2 (16:25, 25:22, 11:15). MVP Krzysztof Kałmucki
Wczoraj w Będzinie wszystkie osiem meczów zakończyły się po dwóch setach. Dziś o zwycięstwie w każdym pojedynku decydował tie-break. Enea Energetyk miała dwóch liderów. Krzysztof Kałmucki zdobył trzynaście punktów. Dzielnie statystował mu Piotr Konatkowski, który uzyskał o jeden mniej.

O 5. miejsce
UKS Koral Wrocław - IUKS Jedynka Poznań 1:2 (19:25, 25:20, 12:15). MVP Patryk Mikulski.
Oba zespoły walczyły od początku do końca. Losy rywalizacji przechylały się raz na jedną raz na drugą stronę. Poznaniacy postawili na mocną zagrywkę, co nie zawsze przekładało na efekty. Mieli siedem asów, ale popełnili 12 błędów. Maksymilian Durski zdobył 16 pkt, a Patryk Mikulski o dwa mniej.

Półfinały
Trefl Gdańsk - UMKS MOS Wola Warszawa 1:2 (25:21, 10:25, 13:15). MVP Aleksander Nowik

Gdańszczanie w pierwszym secie mocno bombardowali przeciwnika mocną zagrywką. UMKS MOS Wola starał się przeciwstawić dobre przyjęcie i atakować. Poczynania ofensywne stołecznych były zatrzymywane przez zawodników Trefla, którzy zasłużenie wygrywają pierwszego seta. Druga odsłona to fantastyczne zagrywki Wojciecha Pawlaka i dzięki temu stołeczni objęli prowadzenie 6:0. Przewaga rosła. Aleksander Nowik punktował w ataku i bloku. Wynik 25:10 mówi sam za siebie. W tie-breaka lepiej weszli siatkarze UMKS MOS Wola, wypracowując przewagę 8:3. Trefl walczył do końca, zmniejszając punkt po punkcie różnicę. Jednak rzutem na taśmę wygrali warszawscy młodzicy.

KS Metro Warszawa - SKPS Dunajec Nowy Sącz 1:2 (19:25, 25:18, 10:15). MVP Szymon Sobczyk.

Podobnie jak w pierwszym półfinale w drugim było dużo walki.  W tym jednak przypadku zwycięski zespół pewniej rozstrzygnął tie-breaka. Mecz był też pojedynkiem dwóch zawodników. Marcin Zonko z Metra zdobył 20 punktów, a jego konkurent z drugiej strony siatki Szymon Sobczyk zapisał dla swojej drużyny 18.

Transmisje, wyniki, statystyki

Źródło: pzps.pl/ JANUSZ UZNAŃSKI - RZECZNIK POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI SIATKOWEJ, FOT. MAREK ŻYŃCZAK

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice