MP MŁODZIKÓW - GRUDZIĄDZ - DZIEŃ 2

W Grudziądzu rozpoczął się drugi dzień MP Młodzików. W tym dniu poznamy finalistów czempionatu oraz drużyny, które uplasują się na miejscach 5-8. Sponsorem turnieju jest firma PKN ORLEN.

Transmisja:

Pierwszego dnia turnieju komplet zwycięstw zanotowały ekipy TS Koset Grudziądz i Trefl Gdańsk. W sobotę rozegrane zostaną ostatnie mecze grupowe, spotkania o miejsca 5-8. oraz półfinały MP.

W najlepszej ósemce czempionatu znalazły się zespoły DMKS Plas Kielce, TREFL Gdańsk, UMKS MOS Wola Warszawa, Enea Energetyk Poznań, AT Jastrzębski Węgiel, TS Koset Grudziądz, AKS V LO Rzeszów oraz KS Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Głównym partnerem wydarzenia oraz sponsorem młodzieżowych reprezentacji jest firma PKN ORLEN.

GRUPA A: UMKS MOS Wola Warszawa - AKS V LO Rzeszów 2:0 (25:23, 25:15), MVP: Mateusz Taczała

Sobotę rozpoczęło mocne uderzenie - starcie UMKS MOSu Woli Warszawy z AKS V LO Rzeszów. Warszawianie żeby myśleć o awansie do strefy medalowej musieli wygrać to spotkanie. Mimo, że rzeszowianie jeszcze nie wygrali meczu w finałach MP, to od początku postawili zawodnikom MOSu naprawdę ciężkie warunki i w pierwszej odsłonie to właśnie zespół z Podkarpacia dominował na boisku. Warszawianie dopiero pod koniec seta doprowadzili do wyrównania, a potem poszli za ciosem i zapisali tę partię na swoim koncie. Kolejna odsłona także potoczyła się po myśli zespołu ze stolicy, który dzięki zwycięstwu przedłużył swoje szanse na awans do "czwórki".

GRUPA A: AT Jastrzębski Węgiel - TREFL Gdańsk 2:0 (25:19, 25:23), MVP: Mikołaj Stąporek

Zwycięstwo MOSu wywołało lawinę zdarzeń - tym razem to Jastrzębski Węgiel był pod ścianą i aby awansować do półfinałów musiał pokonać liderów grupy A - Trefl Gdańsk. Od początku spotkania widać było szczególną determinację w grze Ślązaków, którzy nie wstrzymywali ręki i ryzykowali w ofensywie, raz po raz punktując rywali. Pierwszy set dość gładko padł ich łupem, jednak w drugiej partii gdańszczanie postawili znacznie trudniejsze warunki. Po zaciętej i wyrównanej partii z wygranej cieszyli się jastrzębianie, którzy awansowali na 1.miejsce w grupie A. Tuż za nimi uplasował się zespół z Pomorza i to właśnie te drużyny zagrają w półfinałach rozgrywek.

3.miejsce w grupie A zajął UMKS MOS Wola Warszawa, a na ostatniej lokacie rozgrywki grupowe zakończyło AKS V LO Rzeszów.

GRUPA B: DMKS Plas Kielce - TS Koset Grudziądz 1:2 (20:25, 25:21, 10:15), MVP: Kacper Krzemiński

Bardzo duże emocji dostarczyło kibicom starcie lokalnego TS Kosetu z DMKS Plasem Kielcami. Pierwszy set lepiej zaczęli gospodarze, którzy utrzymali dobrą dyspozycję przez cały czas trwania tej odsłony. Kielczanie walczyli jednak o przedłużenie swoich szans na awans do "czwórki" dlatego drugą partię rozpoczęli bardzo zdecydowanie i tym razem to oni wiedli prym na boisku. Taka postawa zespołu z województwa świętokrzyskiego doprowadziła do tie-breaka. W dodatkowej partii zawodnicy Grudziądza niesieni dopingiem własnych kibiców wygrali zapewniając sobie awans do półfinału czemepionatu. TS Koset jest jedynym nie pokonanym zespołem w fazie grupowej MP młodzików.

GRUPA B: KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - Enea Energetyk Poznań 1:2 (26:24, 23:25, 18:20), MVP: Patryk Michalski

Chcąc awansować do strefy medalowej Lechia Tomaszów Mazowiecki musiała wygrać z Energetykiem. Klub z Poznania w tym turnieju jak dotąd zanotował jedynie dwie przegrane, dlatego zwycięstwo na koniec fazy grupowej było dla nich sprawą honoru. Stąd też obie ekipy, choć kierujące się zupełnie innymi motywacjami, przystąpiły do meczu tak samo zmotywowane. Lechia świetnie rozpoczęła spotkanie i mimo tego, że cały czas czuła na plecach oddech poznanian, w końcówce rozgrywanej na przewagi, była minimalnie lepsza. W drugiej odsłonie zawodnicy Enei byli na prowadzeniu, a świetne zagrywki Igora Olaska pozwoliły na zbudowanie cennej przewagi. Ostatecznie zwycięzcę wyłonił dramatyczny w przebiegu tie-break, w którym triumf święcili poznanianie.

Układ i wyniki grupy B sprawiły, że o awansie do półfinałów drugiego zespołu zdecydowały małe punkty. "Pewniakiem" do najlepszej czwórki był TS Koset Grudziądz - który nie zanotował przegranej w turnieju, natomiast drugim szczęśliwcem okazała się KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, która na finiszu o włos wyprzedziła DMKS Plas Kielce. Czwarte miejsce w grupie zajęła Enea Energetyk Poznań, która pomiędzy ostatnim meczem w grupie a meczem o 8.miejsce miała jedynie czas na kilkuminutowy odpoczynek i rozgrzewkę.

Mecz o 7.miejsce - AKS V LO Rzeszów - Enea Energetyk Poznań 1:2 (25:17, 21:25, 10:15), MVP: Artur Becker

W związku z krótką przerwą pomiędzy ostatnim meczem grupowym, a spotkaniem o 7.miejsce czempionatu, jaki miała Enea Energetyk Poznań, obie drużyny zdecydowały się zagrać pierwszego seta rezerwowymi składami. Starcie, przez zawodników i sztaby nazywane "meczem przyjaźni", rozpoczęła wysoka wygrana rzeszowian w pierwszym secie. Wprowadzenie na boisko podstawowego składu zmieniło jakość gry zawodników Energetyka, którzy wygrali drugą odsłonę i wyrównali stan meczu. W dodatkowej partii poznanianie zupełnie kontrolowali swoją grę i bez problemów zapisali zwycięstwo na swoim koncie, tym samym kończąc udział w mistrzostwach na 7.miejscu.

Mecz o 5.miejsce - UMKS MOS Wola Warszawa - DMKS Plas Kielce 2:0 (25:18, 27:25), MVP: Stanisław Chaciński

W meczu o 5.miejsce MP młodzików UMKS MOS Wola Warszawa triumfowała nad DMKS Plasem Kielce. Warszawianie grali znacznie lepiej w ataku, notując ponad 50-procentową skuteczność w ataku, przy zaledwie 38-efektywności w ofensywie rywali. Dodatkowo zawodnicy MOSu punktowali blokiem (8 "oczek"), co znacznie pogłębiało różnicę między rywalizującymi. Mimo to, kielczenie nawiązali równą walkę w drugim secie, zmuszając zespół ze stolicy do ciągłego odrabiania strat. Dopiero w końcówce MOS zniwelował różnicę, a chwilę potem odwrócił wynik na swoją korzyść.

I półfinał - AT Jastrzębski Węgiel - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:0 (25:16)

Program i wyniki MP młodzików – Grudziądz 2020:

Piątek, 25 września:

TREFL Gdańsk – AKS V LO Rzeszów 2:0 (25:17, 25:16)
UMKS MOS Wola Warszawa – AT Jastrzębski Węgiel 2:1 (25:16, 18:25, 15:7)
Enea Energetyk Poznań - TS Koset Grudziądz 1:2 (13:25, 25:23, 12:15)
DMKS Plas Kielce - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (20:25, 16:25)
AKS V LO Rzeszów – AT Jastrzębski Węgiel 0:2 (19:25, 28:30)
TREFL Gdańsk - UMKS MOS Wola Warszawa 2:0 (28:26, 25:14)
TS Koset Grudziądz - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (25:23, 25:21)
Enea Energetyk Poznań - DMKS Plas Kielce 0:2 (20:25, 19:25)

Sobota, 26 września:

UMKS MOS Wola Warszawa - AKS V LO Rzeszów 2:0 (25:23, 25:15)
AT Jastrzębski Węgiel - TREFL Gdańsk 2:0 (25:19, 25:23)
DMKS Plas Kielce - TS Koset Grudziądz 1:2 (20:25, 25:21, 10:15)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - Enea Energetyk Poznań 1:2 (26:24, 23:25, 18:20)
mecz o 7.miejsce - AKS V LO Rzeszów - Enea Energetyk Poznań 1:2 (25:17, 21:25, 10:15)
mecz o 5.miejsce - UMKS MOS Wola Warszawa - DMKS Plas Kielce 2:0 (25:18, 27:25)