MP MŁODZICZEK - WARSZAWA 2021: MUKS JOKER ŚWIECIE ZE ZŁOTYM MEDALEM

MUKS Joker Świecie zdobył w warszawskich Włochach złoty medal mistrzostw Polski młodziczek. Dwa następne miejsca zajęły zespoły SMS Solna Wieliczka i Energa MKS Kalisz. Sponsorem turnieju jest PKN ORLEN.

O brązowy medal
MKS Dwójka Zawiercie - Energa MKS Kalisz 0:2 (20:25, 23:25). MVP Zofia Sobanty

O W decydujące fragmenty pierwszego seta zespoły wkroczyły przy prowadzeniu kaliszanek 19:21, które przewagę jeszcze powiększyły. W pierwszej partii miały pięć bloków, a Zofia Sobanty zdobyła osiem punktów. Drugi set rozpoczął od wyrównanej gry i tak już było do końca. Energa MKS była minimalnie lepsza i zasłużenie wywalczyła brązowy medal.

O złoty medal
SMS Solna Wieliczka - MUKS Joker Świecie 0:2 (13:25, 23:25)MVP Julia Figura

Początek pierwszego seta był wyrównany. Następnie siatkarki ze Świecia, trenowane przez Agnieszkę Szewczyk, zaczęły uzyskiwać coraz większą przewagę. Od 11:9 zaczął się show Julii Figury, która siała popłoch zagrywkami po stronie rywalek (6 asów). W efekcie drużyna ze Świecia uciekła na 19:9. Partia skończyła się siatkarskim pogromem. W drugiej partii SMS Solna prawie cały czas goniła wynik - 12:15, 15:19, 18:21 i dogoniła na 22:22. Końcówka jednak należała do MUKS Jokera. Po dziewięć punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyły Aleksandra Drażdżewska i Julia Osiewicz.

Źródło: pzps.pl/ KP, HTTPS://JOKER-SWIECIE.PL/SPORTOWESWIECIE.PL, FOT. MIROSŁAW TRYBUŁ